450

بی اشتهایی عصبی یا آنورکسیا نرووزا

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بی اشتهایی عصبی نوعی اختلال غذا خوردن است که افراد مبتلا به شدت از افزایش وزن می ترسند.

ویژگی افراد مبتلا به بی اشتهایی عصبی

این افراد به شدت مقدار مواد غذائی دریافتی خود را محدود می کنند و به شکل خطرناکی لاغر می شوند.بی اشتهایی عصبی هم بر جسم و هم بر ذهن تاثیر می گذارد. اگر چه در ابتدا ممکن است تحت کنترل باشد اما در نهایت از کنترل فرد خارج می شود.

افراد مبتلا به بی اشتهائی عصبی مدام به میزان غذا خوردن خود، رژیم گرفتن و وزن خود فکر می کنند. شکل ظاهری بدن از حالت طبیعی خارج می شود.اطرافیان مدام به فرد گوشزد می کنند که لاغر شده است اما فرد با قرار گرفتن در برابر آینه خود را فردی چاق می بیند.

تاثیر سن و جنس در بروز بی اشتهایی عصبی

 بروز بی اشتهایی عصبی اغلب در سنین نوجوانی اتفاق می افتد و معمولاً در بین زنان شایع است. هر چه فرد زودتر تحت درمان واقع شود، امکان بهبودی وی بیشتر خواهد بود. در صورتیکه بی اشتهائی عصبی در فرد مورد درمان قرار می گیرد، می تواند باعث ضعف و بروز عارضه های جدی در سلامت فرد گردد.

عوارض ناشی از بی اشتهایی عصبی

بروز پوکی استخوان، عارضه های کلیوی و بیماریهای قلبی از دیگر عوارض ابتلای فرد به بی اشتهائی عصبی می باشد. در برخی موارد نیز بی اشتهائی عصبی می تواند مرگ فرد را در پی داشته باشد.

درمان بی اشتهایی عصبی

 اگر در اطرافیان شما کسی مبتلا به بی اشتهائی عصبی است، همین حالا به فکر درمان وی باشید. هر چه مدت زمان ابتلای فرد به بی اشتهائی عصبی بیشتر باشد، درمان آن سخت تر خواهد بود. با گذشت زمان و با درمان فرد مبتلا به بی اشتهائی عصبی، فرد می تواند به وزن نرمال خود باز گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.