445

تاثیر افسردگی در سلامت انسانها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بروز احساس ناراحتی و یا نا امیدی در انسان طبیعی است اما اگر این احساس روزها بطول انجامد می تواند نشانگر بروز افسردگی در فرد باشد.

افسردگی:

 افسردگی ماژور نوعی از افسردگی است که احساس ناامیدی به همراه برخی دیگر از علائم حداقل ۲ هفته به طول انجامد و در این مدت فرد قادر به ادامه دادن روند طبیعی زندگی نیست و فعالیتهای روزمره ی او تحت الشعاع قرار می گیرد. افسردگی نوعی بیماری قابل درمان است.

علائم افسردگی

 علائم فیزیکی:

بروز افسردگی در انسان اغلب همراه با علائمی فیزیکی همچون ناتوانی، خستگی، بیخوابی، پرخوابی، سردرد، کوفتگی عضلات کاهش انرژی و عارضه های گوارشی می باشد.

علائم روحی افسردگی:

از جمله علائم افسردگی تغییر در خلق و خوی فرد است. در این زمان فرد تمایلی به ادامه ی زندگی نخواهد داشت. دیگر موقعیتهائی که در گذشته باعث خوشحالی وی می شد، تاثیری در بهبود خلق و خوی فرد نخواهد داشت. این افراد گاهی به خودکشی نیز فکر می کنند.

تأثیر افسردگی در میزان اشتها:

افسردگی در انسان می تواند همراه با تغییر در اشتهای فرد باشد. در برخی از بیماران بروز افسردگی همراه با افزایش اشتها  و در برخی افراد همراه با کاهش اشتها است. اغلب در دوران افسردگی فرد ممکن است دچار افزایش و یا کاهش وزن شدید باشد.

تأثیر افسردگی در روند زندگی:

در صورتیکه فرد مبتلا به افسردگی تحت درمان قرار نگیرد، هر گونه از علائم فیزیکی و یا روحی ناشی از بروز افسردگی می تواند باعث بروز تغییرات ناخواسته در روند زندگی فرد شوند. تمرکز فرد تحت الشعاع قرار می گیرد. تمایل جنسی در افراد مبتلا به افسردگی کاهش می یابد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.