381

زبان و تغییرات آن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یکی از قویترین ماهیچه های بدن انسان زبان است.

زبان و تغییرات آن

یکی از قویترین ماهیچه های بدن انسان زبان است.زبان انسان نه تنها در فرایند صحبت کردن به انسان کمک می نماید بلکه در فرایند هضم هم دخیل است.

زبان از سه بخش تشکیل شده است:

نوک زبان، بدنه ی زبان و انتهای زبان.

 سطح زبان دارای برجستگی هایی است که مزه ها توسط این برجستگی ها احساس می شود.

علاوه بر مزه های شوری و شیرینی و ترشی وتلخی، این برجستگی ها دمای غذا را نیز به مغز می رسانند. زبان از حدود ده هزار غده ی چشائی تشکیل شده است و ۸۰ درصد این غده های چشائی بر روی سطح زبان و باقی این غده ها در زیر سطح زبان و بر روی نرمکام قرار دارند. در زبان اعصابی وجود دارند که این مزه ها را به مغز می رساند. هر کدام از این غده ها این توانائی را دارند که هر دو روز دوباره تولید شوند.

درد زبان:

 دردی که بر روی نوک زبان باعث ایجاد نقطه های دردناک قرمز می شود، که در اثر وجود عفونت چه ویروسی و چه باکتریایی می تواند ایجاد شود و یا بر اثر واکنش نسبت به دارو یا غذائی خاص اتفاق می افتد.

Lukuplaky:

قسمتهای سفید یا خاکستری بر روی زبان که این زخم ها عمیق، بالا آمده و قابل رویت بر روی زبان هستند که می تواند بر اثر مصرف تنباکو و یا استفاده از دندانهای مصنوعی اتفاق افتد.

آفت زبانی:

 نقطه های کوچک سفید یا زرد رنگ دردناک که معمولاً در زیر زبان ایجاد می شود که می تواند ناشی از عفونت باکتریایی و یا ویروسی باشد و یا بر اثر تغییرات هورمونی، سیستم ایمنی ضعیف و یا حتی کمبود ویتامین ها و مواد معدنی ایجاد می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.