378

عوارض افسردگی بر اعضای بدن کدامند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

افسردگی نه تنها بر احساس شما تاثیر می گذارد بلکه بر عملکرد اعضای بدن شما نیز تاثیر گذار است.

عوارض افسردگی بر اعضای بدن کدامند

همه ی انسانها در طول زندگی خود احتمالاً بارها دچار ناراحتی و پریشانی شده اند. در واقع حس ناراحتی و پریشانی از زندگی ماست اگر چه بروز افسردگی هائی همچون افسردگی بالینی می تواند در انجام فعالیتهای روزمره تان اختلال ایجاد نماید. افسردگی نه تنها بر احساس شما تاثیر می گذارد بلکه بر عملکرد اعضای بدن شما نیز تاثیر گذار است.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب دچار عارضه های دیگری نیز می شوند.افراد مبتلا به افسردگی اغلب از خستگی مفرط خود گلایه دارند و حتی گاهی صحبت کردن در این باره برایشان سخت است.گریه های منقطع با تکرار زیاد در طول روز از دیگر نشانه های ابتلای فرد به افسردگی است.

استفاده از نوشیدنی های الکلی از دیگر علائم است این افراد اغلب بی قرار هستند.احتمال بروز خودکشی نیز در افراد مبتلا به افسردگی وجود دارد. افسردگی همچنین می تواند باعث بروز سردرد در افراد گردد.

تغییرات سیستم گوارش در افسردگی:

ابتلا به افسردگی می تواند باعث ایجاد تغییراتی در اشتها انسان گردد. این تغییرات در برخی از افراد می تواند بصورت کم اشتهائی و در برخی از افراد بصورت پراشتهائی بروز نماید.

عارضه های قلبی عروقی و سیستم ایمنی در افسردگی:

افسردگی و استرس از جمله عوامل تاثیرگذار بر سلامت سیستم قلبی عروقی هستند. هورمونهای استرس باعث افزایش ضربان قلب می گردد. این امر در دراز مدت می تواند باعث بروز عارضه های قلبی در انسان گردد.

 افسردگی حتی بیش از سیگار کشیدن در عود بیماریهای قلبی عروقی در انسان تاثیر گذار است. همچنین در مواردی که افسردگی فرد درمان نگردد می تواند باعث افزایش نرخ مرگ و میر پس از بروز سکته های قلبی گردد. همچنین عارضه های قلبی عروقی بعنوان محرکهای ایجاد افسردگی در انسان شناخته شده اند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.