Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
چگونه در محیط کار خود شاد باشیم؟
639

چگونه در محیط کار خود شاد باشیم؟

|
0 دیدگاه

تقریبا هر شخص شاغل روزانه ۸ ساعت خود را در محیط کارش سپری می‌کند. در نتیجه محیط کار تاثیر مستقیمی می‌تواند در سلامت روحی فرد داشته باشد.

چگونه در محیط کار خود شاد باشیم؟

داشتن روحیه خوب می‌تواند باعث موفقیت و پیشرفت شغلی شما شود. هر چقدر هم از کار خود ناراضی باشید و محیط کارتان را دوست نداشته باشید با راههای شاد بودن در محیط کار که در ادامه مطلب آمده است می‌توانید محل کارتان را به یک محیط لذت بخش و سرگرم‌کننده تبدیل کنید.

حتما در محیط کارتان شاد باشید.

اینکه فکر می‌کنید باید عاشق شغلتان باشید تا بتوانید در محیط کار شاد باشید اصلا درست نیست. شاد بودن تا حد زیادی انتخاب خود فرد است و به خود شخص بستگی دارد. پس شما خودتان هستید که باید انتخاب کنید تا محل کارتان را به یک محیط لذت بخش تبدیل کنید. احتمال دارد که در محیط کار مشکلاتی با کارفرما یا همکارانتان داشته باشید و یا یک سری مشکلات دیگری داشته باشید،

با همه این شرایط شما باید یاد بگیرید که در محیط کارتان خوشحال باشید. از راههای شاد بودن در محیط کار این است که به کارتان و محیط کارتان با دید مثبتی فکر کنید. از افراد با دیدمنفی و سخن‌چین دوری کنید. به شایعات بی اساس در محل کار توجهی نکنید.

حتما سعی کنید در محل کارتان یک دوست پیدا کنید.

با توجه به اینکه زمان زیادی را در محل کار سپری می کنید بهتر است دوستی داشته باشید تا در این مدت بتوانید روی حس دلسوزی و صمیمت و حمایت او حساب باز کنید. داشتن دوستان خوب یکی از بهترین راههای شاد بودن در محیط کار است که در عملکرد شما نیز تاثیر زیادی می‌تواند داشته باشد و حتی باعث پیشرفت کار شما شود.

در محیط کار دوست و همکارانی پیدا کنید که از بودن کنار آنها لذت می‌برید و دوست دارید وقت خود را با آن‌ها صرف کنید.

جنبه‌های مثبت کار خود را پیدا کنید.

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که کار خود را دوست ندارند. ولی در هر صورت شما می‌توانید در شغل فعلی خود چیزی پیدا کنید که از انجام آن لذت ببرید.

به خودتان، مهارتهایتان و علایقتان نگاه کنید و آنچه را که هر روز از انجام آن لذت خواهید برد را پیدا کنید. یکی از راههای شاد بودن در محیط کار یافتن جنبه‌های مثبت در شغلتان است . همین کار باعث می‌شود که به این نتیجه برسید که شغل شما آنقدر هم بد نیست و حتی می‌تواند لذت‌بخش هم باشد.

به فکر توسعه و پیشرفت در شغلتان باشید.

این شما هستید که بیشترین منفعت و سود را از پیشرفت در کارتان بدست می‌آورید. پس به فکر رشد و توسعه کار خود باشید. هدف گزاری کرده و با برنامه به جلو حرکت کنید. می‌توانید از رئیستان بخواهید تا در این راه شما را راهنمایی کند.

مسئولیت‌ وظایف خود را بر عهده بگیرید.

از وظایف خود اطلاعات کاملی بدست آورید و بر آن‌ها مسلط شوید. مسئولیت آنچه در حوزه وظایف شما است و به درستی انجام نداده‌اید را بر عهده بگیرید و درصدد جبران آن‌ها برآیید.

یکی از بهترین راههای شاد بودن در محیط کار روبه‌رو شدن با بازخورد کارتان است.

گاهی رؤسای شرکت‌ها هیچ گزارشی از نحوه عملکرد کارکنان خود ارائه نمی‌دهند. اگر شما نیز در چنین موقعیتی قرار دارید خجالتی نباشید و درخواست بازخورد از کار خود را بکنید. سعی کنید با واقعیت روبه رو شوید و بفهمید که شما دقیقا چگونه کار می‌کنید. اگر عملکرد شما در محیط کار مثبت باشد شما حس خوبی دریافت خواهید کرد و خواهید فهمید که تاثیرگذار و مفید واقع شده‌اید.

شنیدن تشکر و قدردانی رئیستان نیز باعث افزایش روحیه کاری شما می‌شود. اگر عملکرد شما منفی باشد این حس را به شما تلقین می‌کند که باید به فکر بهبود و پیشرفت کار خود باشید.

پس حتما از رئیس خود بخواهید تا با ارئه گزارشی دقیق عملکرد شما را ارزیابی کند. حتی شما می‌توانید از مشتریان و مراجعه‌کنندگان خود بخواهید تا نحوه سرویس‌دهی شما را تحلیل کرده و پیشنهاد و انتقادات خود را ارائه دهند. حتما این را در ذهن خود داشته باشید که شما در مقابل توسعه و پیشرفت کار خود مسئول هستید و گرفتن گزارش عملکرد به شما کمک زیادی در این راه خواهد کرد.

هرگز در محیط کار به مشکلات شخصی خود فکر نکنید.

همیشه مشکلات شخصی خود را دور از محیط کار نگه دارید. سعی کنید در محیط کار فقط کارتان اولویت اولتان باشد و روی نحوه درست انجام کارتان تمرکز کنید. حتما قبل از صحبت کردن در مورد بحران‌های زندگی خود با همکارتان در مورد معایب و مزایای آن فکر کنید ولی سعی کنید حد و مرزهایی را برای نزدیک شدن به همکاران خود قائل باشید.

[click_like post_id='151682']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.