362

۸ روش علمی اثبات شده

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هر فردی در زندگی خود اولویت‌های مختلفی دارد، برای برخی از افراد خانواده در اولویت است،

۸ روش علمی اثبات شده

برای برخی دیگر کسب‌وکارشان و عده‌ای هم سفر و … . با این وجود تعداد بسیار کمی از افراد هستند که برای رسیدن به این اهداف، خواسته‌ها و دستیابی به موفقیت در زندگی برنامه‌ریزی دارند. اغلب ما برای اجرایی کردن خواسته‌های‌مان ناتوان هستیم.

در ادامه برخی از حقایق علمی از رفتارهای افراد موفق گرفته شده است. با خواندن این موارد و تطبیق آن با شرایط زندگی خود موفقیت در زندگی را به تمام جنبه‌های مختلف زندگی خود بیفزایید.

۱) مثبت‌اندیش باشید

مطالعات انجام شده توسط باربارا فردریکسون از دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که زندگی تحت تاثیر افکار مثبت قرار دارد. هنگامی‌که ما به چیزهای بد فکر می‌کنیم، باعث می‌شود که ما بیشتر به افسردگی تمایل داشته باشیم. وقتی که فرد در چنین حالتی قرار دارد، همواره متوجه اتفاقات بدی است که در اطرافش رخ می‌دهند.

این اتفاق توسط ذهن ناخودآگاه انسان رخ می‌دهد و نمی‌توان آن را تغییر داد. بدین ترتیب اندیشیدن به اتفاقات بد باعث افسردگی بیشتر فرد می‌شود و اجازه نمی‌دهد او از این دایره‌ی حوادث ناخوشایند بیرون بیاید.

چگونه شروع به مثبت اندیشی کنیم؟

سعی کنید لبخند بزنید، خنده بر هر درد بی درمان دواست. بسیاری از دانشمندان سراسر جهان معتقدند که لبخند می‌تواند احساس بهتری به انسان ببخشد و او را از افسردگی خلاص کند.
کاری را که دوست دارید هر روز انجام دهید، پیدا کرده و انجام دهید. انجام کارهایی که دوست دارید در مثبت‌اندیشی شما بسیار موثر خواهد بود.
با افراد مثبت‌اندیش در ارتباط باشید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید.
مراقب سلامتی خود باشید؛ ورزش کنید و از خوردن غذاهای سالم لذت ببرید.

۲) صبح زود از خواب بیدار شوید

برنامه‌ی معمول و منظم در زندگی افراد موفق بسیار مهم است. حتی اگر شما برای روزهای آتی‌تان هیچ وظیفه یا کار خاصی ندارید، سعی کنید زودتر از خواب بیدار شوید. کریستف راندلر در مصاحبه با مجله HBR می‌گوید: زود از خواب بیدار شدن باعث بهبود عملکرد مغز انسان می‌شود و در درک عمیق مسائل و پیدا کردن راهکارهای درست بسیار ارزشمند است.

اما فراموش نکنید که شما نیاز به خواب کافی دارید. از این رو، سعی کنید به موقع به رختخواب بروید.

۳) برای موفقیت در زندگی از شروع نترسید

بسیاری از مطالعات علمی نشان می‌دهند که توانایی اجرایی بهترین وسیله برای دستیابی به هدف است. کتی کی و کلر شیپمنانی، محققانی در حوزه‌ی اعتماد به نفس به این نتیجه رسیده‌اند که عمل و اجرا در رشد اعتماد به نفس و موفقیت تاثیر دارد. برای به دست آوردن شما باید اولین قدم را بردارید و از اقدام به آن نترسید. اگر شما از شکست می‌ترسید باید بر آن غلبه کنید و برای شروع اقدام کنید.

۴) با سرعت زندگی انطباق پیدا کنید

قرن بیست‌ویکم قرن تکنولوژی‌های قدرتمند و اکتشافات باورنکردنی است. زندگی مدرن ریتم بسیاری تندی به خود گرفته است. کاترین واینبرگر اقتصاددان مشهور در تحقیقات خود ثابت کرد که سازگاری و انطباق با محیط یک عامل بسیار مهم برای موفقیت است. او می‌گوید مردم هوشمند و اجتماعی بیشتر به موفقیت دست پیدا می‌کنند.

اگر بخواهیم موفقیت در کسب وکار را بیان کنیم، شما باید بتوانید با روندهای روز تکنولوژی منطبق باشید و محصولی نوآور بسازید. اما اگر موفقیت در زندگی روتین مدنظرتان باشد، شما باید اعتمادبه نفس داشته باشید، لباس‌های بروز بپوشید و بهترین ابزارها را به کار گیرید.

۵) رابطه‌ی عاطفی خود را در بهترین وضعیت نگه دارید

رابطه‌ی عاطفی شما تاثیر بسیار زیادی در روند کارهای‌تان دارد. جورج وایلانت روانپزشک دانشگاه هاروارد می‌گوید از هر اتفاقی که منجر به آسیب در روابط عاطفی شما می‌شود به خصوص سوتفاهم‌های جزئی پرهیز کنید. شما می‌توانید با صحبت همه‌ی مشکلات را حل کنید. نه تنها مشاجره در روابط عاطفی بلکه مشاجره با سایر افرادی که به آن‌ها علاقه دارید، نیز می‌تواند تاثیر منفی روی فعالیت‌های شما داشته باشد.

۶) در رویدادهای اجتماعی شرکت کنید

بدون آهنگ، بدون تفریح و بدون خوردن شام بیرون از خانه، کم کم خسته خواهید شد و انرژی لازم برای ادامه‌ی زندگی را نخواهید داشت. تحقیقات مختلف اهمیت اثبات اجتماعی و تاثیر آن بر زندگی فرد را نشان می‌دهند. بنابراین سعی کنید با مردم ارتباط برقرار کنید، با افراد جدیدی آشنا شوید و تا جایی که می‌توانید به تجربیات دیگران گوش فرا دهید. اگر این کار را انجام ندهید، پس از مدتی احساس خواهید کرد که در بن‌بست قرار گرفته‌اید.

۷) تسک و اهداف معینی را تعیین کنید

تحقیقی در سال ۲۰۱۱ نشان داد که افراد موفق اغلب دارای اهداف مشخصی هستند. به عنوان مثال آن‌ها می‌گویند من ماه بعد ۳ کیلو وزن کم خواهم کرد و یا من در ماه آینده ۵ مشتری جدید پیدا خواهم کرد. سعی کنید برای هر هفته‌ی خود برنامه‌ریزی کنید و برای رسیدن به آن‌ها تمام تلاش خود را انجام دهید.

۸) شما باید بدانید که می‌توانید موفق شوید

در زندگی ما هیچ نشدی وجود ندارد، هیچ هدفی برای رسیدن غیرممکن نیست. موفقیت تنها به شخص شما و تلاش‌های‌تان برای دستیابی به آن بستگی دارد. هر روز با خودتان تکرار کنید که “من می‌توانم به هدف‌هایی که دارم برسم.”

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.