349

علائم بروز وریدهای عنکبوتی و واریسی:

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

وریدهای عنکبوتی و واریسی اگر چه ظاهراً دردناک هستند اما بیماری خطرناکی نیستند.

علائم بروز وریدهای عنکبوتی و واریسی:

واریس ها ممکن است باعث ایجاد لخته ی خون در پا شوند که همراه با درد می باشد. همچنین بروز وریدها گاهی همراه با ایجاد زخم بزرگ در ناحیه ی پوست است.

چگونه وریدهای عنکبوتی و واریسی را می توان تشخیص داد؟

وریدهای عنکبوتی و واریسی به راحتی قابل تشخیص هستند. در واقع پزشک با بررسی مناطق دارای واریس می تواند متوجه این وریدها گردد.

از دیگر علائم تأثیر گذار در تشخیص این عارضه وجود هرگونه تورم دردناک، زخم و یا هرگونه تغییر رنگ در پوست فرد می باشد. در بیشتر موانع نیازی به درمان وریدهای عنکبوتی و واریسی نمی باشد. مگر آنکه این وریدها، وجود زخم، خونریزی و یا التهاب را در پی داشته باشند.

البته در برخی موارد افراد بخاطر تحت تأثیر قرار گرفتن زیبائی شان با وجود وریدهای واریسی عنکبوتی به دنبال درمان آن می شوند.

درمانهائی برای از بین بردن وریدهای واریسی  و عنکبوتی:

 استفاده از جوراب های واریس یکی از ساده ترین راههای درمان وریدهای واریسی و عنکبوتی پوشیدن جورابهای واریس است. جوراب واریس با ارتقاء عملکرد عروق و کاهش میزان درد و تورم به برطرف شدن این مشکل کمک می نمایند. این جورابها براحتی از داروخانه ها قابل تهیه اند. اسکلروتراپی: یکی دیگر از روشهای درمان ورید واریسی و عنکبوتی اسکلروتراپی است.

اسکلروتراپی باعث از بین رفتن حدود ۸۰ درصد عروق خونی آسیب دیده می گردد. پزشک متخصص با تزریق محلولی به وریدهای غیر عادی فرد باعث از بین رفتن آن می شود. البته این نوع درمان همراه با عوارضی همچون از بین رفتن رنگ پوست در آن نقاط و ایجاد مجدد عروق سطحی است. همچنین گاهی تزریق می تواند باعث ایجاد حس سوزش در فرد شود.

 تغییر شیوه ی زندگی:

تغییر شیوه ی زندگی از دیگر راههای درمان وریدهای واریسی است. انجام فعالیتهای جسمانی همچون پیاده روی و کاهش وزن می تواند به درمان وریدهای واریسی و عنکبوتی کمک نماید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.