513

علت بروز ورید واریسی و عروق عنکبوتی (قسمت اول)

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در واریس وریدی در ناحیه ی ساق پاها و رانها خط هائی آبی رنگ پدیدار می گردند.

 علت بروز ورید واریسی و عروق عنکبوتی (قسمت اول)

واریس وریدی:

واریس وریدی نوعی تغییر در رگهاست که اغلب بدلیل افزایش سن بروز می یابد. در ناحیه ی ساق پاها و رانها خط هائی آبی رنگ پدیدار می گردند. در بیش از ۶۰ درصد افراد کهنسال این حالت مشاهده می گردد. در اینجا به دلایل بروز این تغییرات و چگونگی برطرف کردن آنها خواهیم پرداخت.

ورید واریسی چیست؟

ورید واریسی رگهای خونی هستند که تورم یافته و بصورت پیچ خورده در می آیند. این رگها آبی رنگ هستند و از روی پوست قابل مشاهده هستند. در واقع شما آنها را از روی پوست بصورت تونلهای بیرون زده از پوست می بینید. احتمال ورود وریدهای واریسی در سراسر بدن وجود دارد اما بیشتر از همه در مچ ها و ساق ها دیده می شوند.

ورید عنکبوتی چیست؟

ورید عنکبوتی عروق خونی هستند که به صورت پیچ خوده از روی پوست قابل مشاهده اند. البته وریدهای عنکبوتی به نسبت وریدهای واریسی کوچکتر هستند. این وریدهای بیشتر بر روی صورت و یا ساق پا قابل مشاهده هستند. علت عنکبوتی نامیدن وریدهای عنکبوتی، شکل ظاهری آنهاست.

علت بروز وریدهای واریسی و عنکبوتی:

خون از طریق دریچه های یکسویه وریدهای سلام بدن به قلب می رسند، دریچه های موجود در وریدها باعث عبور خون از وریدهای سطحی به وریدهای عمقی و در نهایت قلب می شوند. وریدها دارای دریچه های یکسویه هستند تا از بازگشت خون جلوگیری نمایند.

اما زمانیکه دریچه های یکسویه ی موجود در وریدها دچار آسیب شوند احتمال برگشت خون و انباشت خون در وریدها بیشتر می شود و در نتیجه فشار زیاد شده و جدار وریدها ضعیف می گردد . در ادامه همراه با پیچ خوردگی و تورم در ناحیه ی وریدها خواهد بود.

چه افرادی در خطر بیشتری از ابتلا به وریدهای عنکبوتی و واریسی قرار داردند؟

گاهی بروز وریدهای واریسی یا عنکبوتی نشان از یک مشکل بزرگتر دارد. بروز واریس می تواند همراه با گرفتگی در ناحیه ی عضلات باشند. وریدهائی که دچار التهاب بسیارند ممکن است نسبت به هرگونه لمس حساس باشند و جریان خون کمتری از آنها عبور نماید و همراه با تورم در ناحیه ی مچ پا باشند. احتمال بروز عارضه های پوستی همچون زخم و تغییر رنگ در این نواحی وجود دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.