721

عوامل موثر در عملکرد ورزشکاران

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از عوامل بر روی عملکرد ورزشکاران موثرند.

 عوامل موثر در عملکرد ورزشکاران

 ژنتیک، آموزش، سن و جنسیت و … از جمله عوامل تأثیر گذارند. در بیشتر مواقع مربی به ورزشکار توصیه می کند تا به منظور افزایش سطح عملکرد خود مقداری از وزن خود را کاهش دهد. کاهش حجم چربیهای بدن می تواند به ارتقاء توانمندی های ورزشکار بیانجامد.

چگونه کاهش وزن در بهبود عملکرد ورزشکاران موثر است؟

کاهش وزن تأثیر مثبتی در ارتقاء عملکرد ورزشکاران دارد زیرا این امر بر میزان سوخت و ساز بدن اثر گذار است. ورزشکاران با وزن بیشتر به انرژی بیشتری نسبت به ورزشکاران با وزن کمتر احتیاج دارد. این بدین معناست که فرد سنگین وزن تر نیاز به فعالیت بیشتر برای رسیدن به هدف مشترک با فرد سبک وزن تر دارد.

در ورزشهائی همچون دوهای استقامتی هر چه وزن ورزشکار کم تر باشد بهتر است زیرا دویدن با حداقل انرژی در افراد کم وزن بهتر از افراد سنگین وزن اتفاق می افتد.ورزشکارانی که از ورن سلامتی برخوردارند و رژیم های غذائی سالمی را دنبال می کنند بدلیل مصرف مقادیر کمتری از انرژی در طول روز می توانند از عملکرد بهتری نیز برخوردار باشند.

هر چه مصرف انرژی در ورزشکار کمتر باشد، می تواند باعث ارتقاء تحمل و سرعت ورزشکار گردد. کاهش چربی های بدن ورزشکاران در برخی رشته ها می تواند سودمند تر از سایر ورزشکاران در رشته های دیگر باشد. در ورزشهاوی همچون ژیمناستیک، کشتی، شنا و اسکی هر چه میزان چربی بدن فرد کمتر باشد بهتر است.

ورزشکاران این ورزش ها علاوه بر عملکرد از روی ظاهر بدن نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.