Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
مصرف استاتین مانع جذب ویتامین کا 2 است
469

مصرف استاتین مانع جذب ویتامین کا ۲ است

|
0 دیدگاه

استاتین مانع سنتز ویتامین K می شود بدون سنتز ویتامین K، امکان وجود پلاک در شریانها زیاد می شود.

مصرف استاتین مانع جذب ویتامین کا ۲ است

 از هر ۴ امریکایی ۴۵ ساله و بیشتر، یک نفر از داروهای کاهش دهنده ی کلسترول به نام استاتین استفاده می کند. داروی استاتین در کاهش کلسترول خون موثر است، اما کاهش کلسترول خون الزاماً به معنای سلامت فرد نیست.

عوارض افزایش کلسترول خون

اگر چه افزایش سطح کلسترول می تواند باعث ابتلای فرد به عارضه های قلبی گردد و پزشکان به شدت به کاهش کلسترول خون در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی توصیه می نمایند، اما این مطلب که سطح کلسترول پائین نیز می تواند یک خطر جدی برای سلامت فرد باشد می تواند شوکه کننده باشد.

نقش کلسترول در بدن

سطح کلسترول بدن نقش مهمی در سلامت فرد و همچنین سلامت مغز دارد.

۲۵ درصد کلسترول بدن هر فرد در مغز وی موجود است.

کلسترول در مغز نقش مهمی در ایجاد سیناپس ها و ارتباطات عصبی دارد. ارتباط بین نورون هایتان به شما این اجازه را می دهد که بتوانید فکر کنید، یاد بگیرید و مطالب را به خاطر بسپارید.

عوارض مصرف داروی استاتین بر سلامت قلب

بنابراین نظریه ی استفاده از داروی استاتین به منظور جلوگیری از بروز عارضه های قلبی یک نظریه ی خطرناک است. مخصوصاً با توجه به نتایج بدست آمده از تحقیقات جدید که حاکی از آنست که مصرف استاتین می تواند سلامت قلب شما را به خطر بیاندازد.

یکی از نتایج بدست آمده از تحقیقات صورت پذیرفته در سال ۲۰۱۵ نشان داده است که در صورتیکه فردی از داروی استاتین استفاده کند، احتمال بروز تصلب شرائین و نقص عملکرد قلب در وی بالا می رود.

استاتین مانع سنتز ویتامین K می شود و ویتامین K از شریانها محافظت می نماید.بدون سنتز ویتامین Kبه اندازه ی کافی امکان وجود پلاک در شریانها زیاد می شود.

استاتین قند خون را بالا می برد

نتایج تحقیقات همچنین نشان داده اند که مصرف استاتین می تواند باعث افزایش احتمال بروز دیابت در افراد گردد.

[click_like post_id='152087']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.