545
برای ششمین بار متوالی؛

آزمایشگاه مرجع سلامت همکار مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت شد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سلامت وزارت بهداشت از عضویت آزمایشگاه مرجع سلامت در بین مراکز همکار سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

به گزارش سلامتی به نقل از ایسنا، دکتر سیامک سمیعی در تشریح فعالیت‌های آزمایشگاه مرجع سلامت تحت عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت، گفت: اجرا و توسعه برنامه ارزیابی خارجی کیفیت برای آزمایشگاه‌های بهداشتی کشورهای منطقه از جمله فعالیت‌های آزمایشگاه مرجع سلامت است.

وی گفت: ارائه آموزش‌های علمی و تخصصی در ارتباط با استانداردهای آزمایشگاهی و الزامات نظام مدیریت کیفیت در آزمایشگاه پزشکی و مهارت آزمایی هدف دیگری است که در آزمایشگاه‌های مرجع سلامت دنبال می‌شود.

سمیعی پشتیبانی از کشورهای متقاضی منطقه از طریق کمک به تدوین استانداردهای منطقه‌ای مطابق با دستورالعمل‌ها و راهنماهای سازمان جهانی بهداشت را فعالیت دیگر این همکاری‌ها عنوان کرد و گفت: به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه با کشورهای منطقه برای کسب اطمینان از کیفیت کیت‌ها و تجهیزات آزمایشگاه پزشکی قبل و بعد از ورود به بازار مصرف اهمیت زیادی دارد که از برکات روابط بین‌المللی محسوب می شود.

مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سلامت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: استمرار اقدامات ملی در حوزه الزامات ایمنی زیستی و مدیریت بیوریسک در راستای مقررات بین المللی بهداشت(IHR) و عضویت فعال در شبکه های آزمایشگاهی منطقه ای و بین المللی با هدف ترویج کیفیت خدمات آزمایشگاهی و ارتقای بهداشت جهانی نیز در راستای همین تعامل حاصل می‌شود.

بنابر اعلام وبدا،‌ وی افزود: برجسته کردن اهمیت بیماری‌های غیرواگیر در برنامه‌های کشوری با تاکید بر دیابت و برنامه‌های کنترل سرطان هدفی است که با تداوم تلاش‌ها و تجارب بین المللی موفقیت بیشتری کسب خواهد کرد.  بر این اساس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که بالاترین نهاد سیاستگذار در نظام آزمایشگاههای پزشکی کشور است، تنها مرکز همکار آزمایشگاهی سازمان جهانی بهداشت در منطقه خاورمیانه شرقی است و همکاری های آن با مسئولان آزمایشگاهی سازمان جهانی بهداشت در تدوین راهنمای استقرار گام به گام نظام مدیریت کیفیت و تهیه چهارچوب راهبردی برای تقویت خدمات آزمایشگاه های سلامت موثر بوده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.