665

استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته چه عوارضی دارد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شاید برای شما نیز اتفاق بیافتد: استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته را میگویم؛

استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته چه عوارضی دارد؟

مثلا احتمالا قبلا در موقعیتی با خود فکر کرده باشید که پول زیادی را بابت ریمل خود صرف کرده اید، پس برای چه با تمام شدن تاریخ انقضای درج شده، باید آن را دور بیاندازید و اینکه تاریخ نوشته شده موضوع زیاد جدی نیست.

اما در واقع تاریخ های انقضای درج شده روی لوازم آرایشی، هدفی بسیار مهم تر از مجبور کردن شما برای خرید کالای جدید دارند. و این موضوع به خاطر این است که لوازم آرایشی تاریخ گذشته، نه تنها اثرگذاری بسیار کمتری نسبت به انواع جدید خود دارند، بلکه می‌توانند تخریب زیادی را نیز برای پوست شما موجب شوند.

با پایان یافتن زمان انقضا، چه تغییری در لوازم آرایشی روی می‌دهد؟

به گفته ی هادلی کینگز- متخصص پوست از نیویورک- لوازم آرایشی با گذشت زمان دچار تغییرات می‌شوند؛ برای مثال ممکن است خشک شوند و یا غلظتشان افزایش یافته و نتوانند به نرمی روی پوست پخش شوند و این موضوع برای همه ی انواع لوازم آرایشی اعم از ریمل مژه و رژ لب صادق است.

همچنین می‌توان گفت که اثر گذاری مواد استفاده شده در لوازم آرایشی نیز باگذشت زمان کاهش می‌یابد؛ برای مثال، پس از اتمام تاریخ انقضای یک محصول دارای SPF، قدرت محافظت آن در برابر اشعه ی خورشید، نسبت به زمان تازه بودن آن قابل مقایسه نخواهد بود. این مورد همچنین برای محصولات دارای سالسیلیک اسید برای جلوگیری از آکنه و نیز محصولات دارای رتینول برای جلوگیری از خطوط ریز چین و چروک قابل تعمیم است.

استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته، چه تاثیری برروی پوست شما دارد؟

خطر اصلی استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته، در این زمینه بروز می‌کند. در واقع مولکول های تشکیل دهنده ی لوازم آرایشی تاریخ گذشته با گذشت زمان می‌شکنند و به مواد دیگری تبدیل می‌شوند. این تغییر ماهیت می‌تواند موجب حساسیت پوستی و التهاب شود که ممکن است نهایتا منجر به قرمزی، ناصافی و آب آوردن بافت پوست، در نتیجه ی درماتیت ناشی از تماس خواهدبود.، که مطمئنا این اثرات باب میل شماسسیت.

همچنین استفاده از این لوازم آرایشی موجب رشد باکتری در پوست، التهاب و نیز تشکیل لکه های شبیه آکنه بر روی آن می‌شود؛ از طرفی، این تجمع باکتری، می‌تواند موجب عفونت و قرمز شدن چشم ها شوند. در مورد رژ لب نیز، استفاده از انواع تاریخ گذشته ی آن موجب التهاب و آب آوردن لب می‌شود.

پس به عنوان یک قانون کلی بهتر است:

ریمل مژه ی خود را هر سه ماه یکبار تعویض کنید.
سایه و خط چشم خود را هر شش تا دوازده ماه یکبار عوض کنید.
رژ لب خود را هر یک تا یک و نیم سال یکبار تجدید کنید.
سایر لوازم آرایشی استفاده شده برروی صورت را هر دوازده ماه یکبار تعویض کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.