792

تشخیص آلودگی ویروسی با پروتئین‌ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان دانشگاه دوک گروهی از پروتئین‌ها را شناسایی کردند که آلودگی‌های ویروسی را نشان می‌دهند.

تشخیص آلودگی ویروسی با پروتئین‌ها

در این تحقیقات در مخاط بینی و گلوی ملتهب داوطلبان، پروتئین‌هایی شناسایی شدند که آلودگی ویروسی ناشی از ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا را با دقت ۸۶ درصد نشان می‌دهند.

این تحقیقات با همکاری ۸۸ داوطلب سالم که در معرض ویروس سرماخوردگی یا آنفلوآنزا قرار گرفتند، انجام شد و محققان دریافتند ۲۵ نوع پروتئین در نمونه مخاط داوطلبانی که دچار آلودگی ویروسی شده‌اند، وجود دارد. پیش از این برای شناسایی پاتوژن‌های آلوده کننده بیمار از نمونه خون استفاده می‌شد.

به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، تحقیقات دانشگاه دوک، رویکرد تشخیص آلودگی را تغییر داده و متخصصان به جای جستجوی پاتوژن، به سراغ بررسی واکنش بدن شخص در برابر آن و همچنین الگوهای برجا مانده در ژن‌ها، پروتئین‌ها و سایر نشانگرهای زیستی بیمار می‌روند. در حال حاضر ابزارهای زیادی برای تفکیک آلودگی‌های ویروسی و باکتریایی وجود ندارد.

فایده این تفکیک امکان استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در موارد آلودگی‌های باکتریایی و استفاده نکردن از این داروها در آلودگی‌های ویروسی است تا از مقاومت میکروب‌ها در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها جلوگیری شود.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه EBioMedicine منتشر شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.