498

رفع سیاهی زیر چشم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

لکه‌ی سیاه دور چشم در اکثر افراد دیده می‌شود که درواقع نشان‌دهنده‌ی خستگی،کمبود خواب یا استرس و بیماری است.

رفع سیاهی زیر چشم

با افزایش سن پوست نازک‌تر شده و ورید‌ها واضح‌تر و به صورت لکه‌ی سیاه زیر چشم نمایان می‌شوند.دربعضی مواقع بیماری،سوتغذیه و مصرف بعضی از دارو‌ها نیز منجر به ایجاد این نوع از لکه‌ها می‌شود.در ادامه به چند راه برای کاهش تیرگی زیر چشم اشاره می‌شود:

۱.مخلوط کردن ۱/۲ قاشق چای‌خوری آرد و مقدار کمی پودر زردچوبه، ۱/۲ قاشق چای‌خوری آب‌لیمو، ۱/۲ قاشق چای‌خوری آب گوجه و قرار دادن آن به مدت ۲۰ دقیقه در زیر چشم و سپس می‌توان آن را با پنبه‌ی مرطوب به آرامی پاک کرده و اجازه دهیم تا خشک شود.

۲. تهیه‌ی ۱/۲ لیوان از خیار و آب آن که میتوان پد‌های بهداشتی را به آن آغشته کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی چشم قرار دهید.این کار باعث افزایش آرامش چشم و نواحی اطراف خواهد شد.

۳. روش بالا را می‌توان به جای خیار از سیب‌زمینی خام و مایع خارج شده از آن استفاده کرد و دوباره آن را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی چشم قرار داد.

۴. ۲-۳ عدد بادام را در طول شب در آب قرار دهید و سپس آن‌ها را له کرده و در مناطق زیر چشم به مدت ۳۰ دقیقه قرار داده و به آرامی بشویید.برای تاثیر بیشتر،این کار را به مدت ۳۳ ماه انجام دهید.

۵. ماساژ دادن زیر چشم با روغن بادام. این روش را دو بار در روز به مدت ۳ هفته انجام دهید.شما می‌توانید به جای روغن بادام از روغن ویتامینEE نیز استفاده بکنید.

۶. تهیه‌ی خمیر از نعناع تازه و قرار دادن آن به مدت ۲۰ دقیقه و شستن آن.

۷.نوشیدن آب کافی و داشتن خواب کافی به مدت ۷-۸ ساعت

۸. نوشیدن آب گوجه همراه با یک قاشق چای خوری از آب لیمو و کمی نمک.

هیچکدام از این راه‌ها یکباره نمی‌توانند کمکی به رفع تیرگی زیر چشم کنند. بهتر است هرکدام را حداقل به مدت ۱۵-۲۰ روز انجام دهید تا نتیجه‌ی مورد نظر را بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.