Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
نوشیدن قهوه سبب کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود
533

نوشیدن قهوه سبب کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود

|
0 دیدگاه

خبری خوب برای طرفداران قهوه و کافئین: گزارشی جدید حاکی از این که مصرف منظم کافئین خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می­دهد، به تازگی منتشر شده­است.

نوشیدن قهوه سبب کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود

این یافته­ از سوی دکتر شیلپا و یک تحقیق در دانشگاه هاروارد در زمینه سلامت عمومی به­دست آمده­است. تیم تحقیقاتی داده­های پروژه­های تحقیقاتی که دوره­ی زمانی دو دهه را پوشش داده­اند، را در کنار هم جمع­آوری کرده­اند.

داده­های جمع­آوری شده نشان می­دهند افرادی که در روز بیش از یک فنجان قهوه می­نوشند به میزان ۱۱ درصد احتمال ابتلایشان به دیابت نوع ۲ نسبت به افرادی که به ندرت قهوه مصرف می­کنند، کمتر است.

داده­ها نشان­دهنده­ی این هستند که مردم می­بایست به طور مرتب قهوه بنوشند تا اثرات آن را ببینند. در واقع، تحقیقات نشان می­دهند که افرادی که کاهش مصرف خود را گزارش دادند ۱۷درصد احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ آنها از معتادان قهوه بیشتر است.

چه خاصیتی در قهوه سبب دفع دیابت می­شود این خاصیت به علت کافئین قهوه نمی­باشد، و ما می­دانیم که قهوه دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدن و ترکیبات دیگر زیست­فعال می­باشد. این ترکیبات زیست­فعال نقش بسیار مهمی را در سوخت و ساز گلوکز و تنظیم قند خون ایفا می­کنند.

در کل، این موضوع خبر خوبی برای قهوه دوستان می­باشد.هرچند، تیم هاروارد اطمینان حاصل کرده­است که قهوه تنها استراتژی مبارزه با دیابت نیست.محققان می­گویند، قهوه تنها فاکتور کاهش ریسک ابتلا به دیابت نمی­باشد، و افراد می­بایست وزن خود را کنترل کنند و از نظر فیزیکی فعال باشند.

[click_like post_id='152473']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.