958

نکاتی در مورد سلامت جنسی پسران و مردان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هنگام تولد،فرزندتان باید توسط پزشک معاینه شده و از وجود هردو بیضه درجای درست (کیسه بیضه ها) مطمئن شوید.

نکاتی در مورد سلامت جنسی پسران و مردان

الف)نوزادی

بیضه ها در ابتدای مراحل تشکیل جنین نزدیک کلیه ها ساخته می شوند و بعد به تدریج پایین آمده تا در داخل کیسه بیضه قرار بگیرند.عدم نزول کامل بیضه ها در نوزادان پسر به ویژه در موارد با تولد پیش از موعد بسیار شایع است.
در اغلب موارد این بیضه نزول نکرده در طی سه ماه اول بعد از تولد تدریجأ پایین آمده و در جای مطلوب (کیسه بیضه) قرار می گیرد.در غیر اینصورت نیاز به مراجعه به پزشک و درمانهای بیشترتا قبل از یکسالگی دارد.
درصورتیکه درمان در زمان درست انجام نشود ،بیضه پایین نیامده به تدریج عملکرد خود را از دست می دهد.(البته اگر بیضه مقابل سالم باشد این افراد دراغلب موارد دچار مشکل جدی نخواهند شد.)
بنابراین نسبت به عدم وجود بیضه ها در داخل کیسه بیضه حساس باشید.

ب)کودکی

۱)باوجود اینکه کودکان پسر در این سنین تفاوتهای خود را با جنس مخالف متوجه می شوند و در بازیها نقشهای متناسب با جنس خود را می پذیرند،ولی از حساسیت در جدا کردن و تفکیک کودک خود از کودکان دختر بپرهیزید.نگاه غیر جنسیتی و انسانی دو جنس در حین بازیها شکل می گیرد.بگذارید فرزندتان با کودکان دیگر(دختر یا پسر) بازی کند.
۲۲)رشد آلت در طول ماههای اول بعد از تولد تحت تأثیر هورمونهای مادری(که در دوران جنینی وارد بدن شده)سرعت بیشتری دارد.ولی بعد از گذشت چندماه این رشد سریع متوقف شده و پس از آن تارسیدن به بلوغ بسیار تدریجی و آهسته خواهد بود.بنابراین بابت این موضوع(رشد آهسته آلت در کودکی)نگران نباشید.
۳۳)در بچه ها(وافراد) مختلف آلت اندازه های متفاوتی دارد و رشد آن نیز الگوهای متفاوتی خواهد داشت.بنابراین مقایسه اندازه آلت فرزندتان با دیگران هیچ گونه اطلاعات مفیدی به شما نخواهد داد و تنها باعث نگرانی شما و کنجکاوی بی مورد فرزندتان خواهد شد.
۴)پاسخ به سؤالات و کنجکاویهای او باید متناسب با سن ولی کاملأ درست و شفاف باشد.

ج)نوجوانی

۱)این دوران برای فرزندتان دوران پرتلاطم و پرتنش خواهد بود.رفتارهای او برای کسب هویت و نشان دادن استقلال خود است.با او مقابله نکنید،کنار او باشید.در هر شرایطی او به شما نیاز ندارد.او را سرزنش و تحقیر نکنید و تفاوتهای او را بپذیرید.
تنها در اینصورت است که می توانبد به او کمک کنید و در صورت لزوم باعث نجات او شوید.
۲)همانطور که گفته شد رشد اندامهای جنسی و نیز رشد بدن در طول دوران بلوغ در افراد مختلف بسیار متفاوت است.غالبأ در پسران رشد قد بعد از سایر علائم بلوغ ظاهر می شود.(نسبت به دختران رشد قد پسران دیرتر اتفاق می افتد.)

شروع بلوغ می تواند با شروع افزایش اندازه بیضه ها همراه باشد.از دیگر علائم اولیه بلوغ در پسران رشد موهای کرکی و یا زبر در ناحیه زیر شکم و زیر بغل می باشد.
اگر پسربچه شما بعد از سنین حدود ۱۲ سالگی هیچ گونه علائمی از شروع بلوغ نداشت حتمأ با پزشک خود مشورت کنید.
البته در بسیاری از موارد علائم رشد وابسته به بلوغ کمی دیرتر از معمول ظاهر می شوند(که در صورت پرسش درست می توان سابقه ای از آن را در پدر یا برادر بیمار نیز پیدا کرد.)که این موضوع اشکالی ندارد و در سالهای بعد این رشد دیررس سرشتی جبران خواهد شد.و جز معاینات دوره ای و انتظار، درمان دیگری نیاز ندارد.
۳)در این دوران باید حتی المقدور از نمایش صحنه های محرک جنسی پرهیز کرد.و نیز مراقب حرفها و صحبتهای خود در مورد روابط مرد و زن و مسائل مربوطه باشیم تا زمینه ساز شروع زودرس فعالیتهای جنسی فرزندمان نشویم.

د)جوانی

رفتارهای جنسی در صورت نداشتن الگوی مناسب و آموزش درست می توانند نتایج پرخطری چه از نظر اجتماعی و عاطفی و چه از نظر سلامت جسمی و بهداشتی داشته باشند.مطالعات نشان داده اند روابط نادرست بین جنسی و سرخوردگی ها و نیز رفتارهای پرخطر همراه آن بویژه در نوجوانان و جوانان می تواند زمینه ساز اعتیاد به مواد مخدر باشد.
مصرف اینگونه مواد در میان نوجوانانی که در سنین پایین تر اقدام به فعالیت جنسی می کنند شایع تر است.ضمن اینکه عدم ارتباط درست با والدین و مربیان با دانش و دلسوز در مدرسه می تواند زمینه رفتارهای پرخطر از جمله اعتیاد را فراهم کند.

علاوه براین آلودگی به ویروسهایی که از طریق جنسی منتقل می شوند برای همیشه با فرد همراه است و آلودگی با اغلب آنها هیچ گونه درمان قطعی و همیشگی ندارد.لذا در این سنین آموزش روابط جنسی سالم و درست و روشهای جلوگیری از بیماریهای جنسی برای پیشگیری از مخاطراتی نظیر اعتیاد،عفونتهای جنسی،بارداریهای ناخواسته(ولطمات جبران ناپذیر بعدی) بسیار ضروری است.
با فرزند جوان خود دوست باشید و به او اجازه صحبت کردن در مورد مشکلاتش را بدهید.تفاوت سلیقه ها را بپذیرید.حتی درصورت بروز رفتارهایی که به نظر شما اشتباه است به هیچ وجه او را از خود و خانواده طرد نکنید.قطع روابط صمیمی با اعضاء خانواده و مدرسه زمینه بروز آسیبهای شدید و جبران ناپذیری خواهد بود.

و)بزرگسالی

A)سبک زندگی شما ارتباط تنگاتنگی با سلامت عمومی شما و نیز سلامت جنسی هم در عرصه عاطفی و هم در زمینه بهداشتی دارد.بنابراین نکات مهم در زندگی سالم و پرنشاط را به یاد داشته باشید تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

۱-موادمخدرو نیز محرک در هر نوع و در هر اندازه ای باعث تخریب امیال جنسی ومشکلات نعوظ خواهند شد.علاوه براینکه رفتارهای جنسی همراه با مصرف این مواد بسیار مخاطره انگیز خواهد بود.
۲-مصرف دخانیات با ازبین بردن سلامت عروق و اعصاب،توانایی جنسی و جسمی شما را تهدید می کند.
۳-نمک در حداقل ممکن مصرف شود.نمک خام بعد از پخت غذا مصرف نکنید.
۴-از مصرف غذاهای روغنی وسرخ کردنی پرهیز کنید.
۵-سهم سبزیجات و میوه جات تازه را در مواد خوراکی روزانه تان افزایش دهید.
۶-فعالیت بدنی ورزشی مرتب و مداوم علاوه بر نشاط روحی موجبات سلامت بدنی و جنسی شما را فراهم می کند.ورزش در سنین مختلف،فواید گوناگونی نصیب شما خواهد کرد.لگام گسیخته مقاومت کنید.

B)در سالهای ابتدایی زندگی مشترک،بسیاری از آقایان دچار زودانزالی هستند.در برخی از آنان این مشکل به مرور برطرف می شود.درصورتیکه این مسأله برای زوجین ایجاد اشکال کند باید درمان شود.چند نکته در درمان به یاد داشته باشید.

۱-از پذیرفتن قرصها یا داروهای با اثرات و عوارض ناشناخته(حتی با اسامی گیاهی)خودداری کنید.
۲-مواد مخدر،داروهای خواب آور ممکن است زمان انزال را طولانی تر کنند ولی باعث ایجاد مشکلات جنسی و نیز سایر مشکلات عمیق تر خانوادگی می شوند.

۳-“ویاگرا” و داروهای هم خانواده آن در درمان انزال زودرس جایگاهی ندارند.

برای آشنایی با درمانهای استاندارد این مشکل با پزشک خود مشورت کنید.

C)درسنین بالاتر کاهش میل جنسی عارضه شایعی است.افزایش نشاط در رابطه و زندگی و تصحیح روابط دوستانه با همسر و استفاده از مشاوره ها به شما کمک خواهد کرد.

D)درنهایت اختلالات نعوظ که ممکن است همراه با بیماریهای زمینه ای باشد.کنترل فشار خون،کنترل قند خون و کنترل چربی ها از عناصر پیشگیری مهم هستند.

درصورتیکه این مشکل بوجود آمد درمانهای استاندارد شناخته شده ای وجود دارد که می توانید با کمک آنها روابط خود را از سر بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.