614

چگونه با همسرخسیس خود برخورد کنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

به دنبال این باشید که دلایل این رفتار را در همسر خود شناسایی کنید. مواردی همچون حقوق پایین، عدم امنیت شغلی و داشتن جایگاه شغلی ثابت، پس انداز و یا سرمایه گذاری در کارهای پولساز می توانند از دلایل افراد برای نشان دادن چنین رفتاری باشند.

چگونه با همسرخسیس خود برخورد کنیم؟

با همسر خود در مورد این ویژگی اش صحبت کنید. نیاز هست شما با ظرافت هر چه تمام تر با همسر خود صحبت کنید و به او بگویید که این ویژگی برای زندگی شما مشکل ساز است. مواردی که در آن ها همسر شما خِسّت به خرج داده است را برایش مثال بزنید و به او بگویید که در آن مواقع چه احساسی داشته اید.

عشق بیشتری به همسر خود بدهید. نیاز هست شما به عنوان همسر عشق و توجه بیشتری را به همسر خود هدیه بدهید. الان وقت این نیست که همسرتان را از عواطف خود محروم سازید. این کار حتی موجب بدتر شدن اوضاع می شود. با لحن محبت آمیز با همسر خود صحبت کنید و او را متوجه سازید که شما برای انجام امورات منزل به پولی بیشتر از آن چه که در اختیارتان قرار می دهد، نیاز دارید.

به دنبال راه هایی باشید تا بتوانید قلب همسرتان را بدست آورید. نیازی نیست که برای اثبات نظرات خود دائما با همسرتان دعوا کنید. تلاش کنید به همسرتان این حس را بدهید که برای شما مهم و ارزشمند است. برای همسرتان هدایایی بخرید، این کار می تواند روی او تاثیر بگذارد و شاید موجب ایجاد تغییراتی در او شود.

همسر خود را بشناسید. دریابید که همسر شما چه چیزهایی را بسیار دوست دارد و سعی کنید آن ها را برایش فراهم کنید. سعی کنید نیازهای او را با نیازهای خود پیوند دهید. به او بگویید که چقدر نیازهای او برای شما و برای کل خانواده دارای اهمیت است.

او را تهدید نکنید. آیا شما خانمی هستید که همسر خسیس دارد؟ آیا می دانید که چگونه درخواست هایتان را با ملایمت مطرح کنید؟ در مورد نیازهایتان به همسرتان بگویید اما این حس را نیز به او انتقال دهید که بیش از هر چیزی خودِ او برای شما مهم و با ارزش است. هیچ وقت از تهدید به عنوان وسیله ای برای رسیدن به خواسته هایتان استفاده نکنید.

تهدید موجب می شود که او در برابر انجام خواسته ی شما مقاومت و سرسختی بیشتری نشان دهد. می توانید به همسر خود بگویید: ” عزیزم! اگر خودم از پس این مساله بر می آمدم اصلا کوتاهی نمی کردم و حتما انجامش می دادم. لطفا ببین چه کاری می تونی در این مورد انجام بدی، من روی تو حساب می کنم. “

به حرف های او گوش دهید. ممکن است همسر شما از اینکه کسی به او توجه نمیکند ناراحت باشد.

ممکن است او همیشه فردی بوده که پولش را برای خریدن هدایا برای دیگران خرج می کرده اما کسی قدردان او نبوده و این کارِ او را جبران نکرده است. گاهی تجاربی باعث می شود که افراد این گونه رفتار کنند. از همسرتان سوالاتی در این مورد بپرسید. گاهی همین که افراد بتوانند احساسات خود در مورد این گونه تجارب را ابراز کنند، می تواند موجب تغییراتی در آن ها شود.

زمانی که گله و شکایت ها بالا می گیرد، موضوع را تغییر دهید. اگر همسرتان به این نکته اشاره می کند که شما پول زیادی را خرج تعطیلات می کنید و یا از رنگ لباسی که از نظر او پول زیادی هم برای آن پرداخت کردید، شکایت می کند، نظرش را بپذیرید. سریعا موضوع صحبت را تغییر دهید. با او سر شکایتی که کرد جنگ نکنید و یا اینکه به او بازخوردهای منفی ندهید. این کار موجب می شود که اوقات هر دوی شما تلخ شود.

خودتان سخاوتمند باشید و بدین گونه سخاوتمند بودن را به طرف مقابلتان آموزش دهید. حتی اگر همسرتان در یک مناسبت خاص به شما و یا فرزندتان هدیه نمی دهد، شما برایش هدیه بخرید. حتما چیزی برایش تهیه کنید که او خیلی دوست دارد. این کار می تواند او را تحت تاثیر قرار دهد و می تواند موجب شود که دفعه ی بعد او نیز این کار را بکند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.