620

نکاتی در خصوص مزوتراپی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

عبارت است از وارد کردن گروهی از مواد فعال بیولوژیک با سوزن‌هایی بسیار ریز به داخل پوست.

نکاتی در خصوص مزوتراپی

 این مواد می‌توانند شامل انواع ویتامین، دارو (مانند ماینوکسیدیل) یا فاکتورهای رشدواملاح معدنی  باشند. مزوتراپی نوعی روش درمانی تزریقی است که در تمام دنیا، کاربرد زیادی در زیبایی دارد. در واقع مزوتراپی استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر از پوست است.

مزوتراپی یک روش بدون درد است و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. در این روش ازسرسوزنهای باقطرداخلی بسیار کم استفاده میشود.

دراین روش چون  دارو ،درست در موضع درمان وارد میشود ،باعث تسریع در روند بهبودی وسرعت بخشیدن به روند درمان در کنار سایر درمانهای موضعی یا خوراکی میشودو همچنین باتکرار جلسات درمان ، ماندگاری اثر بالاتر رفته و نتیحه درمان طولانی تر باقی می ماند .

میتوان گفت این روش یکی از رایح ترین درمان درحیطه ی زیبایی درجهان است.

درمانهایی که به روش مزوتراپی انجام میشود شامل :

 درمان لک ، جوانسازی، آبرسانی  ،لیفت صورت ، درمان  افتادگی وچین وچروک مخصوصا چروک دورچشم ودورلب ،همچنین سیاهی دورجشم (تاحدودی) وحتی جهت درمان ریزش مو یا ریش و در درمان چاقیهای موضعی  روشی موثر و کارآمد درکنار سایر روشهای درمانی میباشد.

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی واز قوام لایه های نگهدارنده پوست کاسته می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند.

بخاطرهمین برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع مانند اعمال جراحی لیفت است. اما ازآنجاییکه هر عملی عوارض وترسهای خود را دارد در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها ی درمانی ازجمله بوتاکس استفاده می‌شود.

*کلا ترکیبی از چند روش درمانی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تروبهتری خواهند داشت.*

 به طور مثال برای فردی که بدلیل چین وچروک پیشانی وخط اخم از بوتاکس ودارو استفاده کرده ،بعد ازآن با تزریق دارو در (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدیدی تولید شده که جوانتر با خصوصیت ظاهری بهتری نسبت به سلول‌های قدیمی‌ هستند.

پس برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک‌ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین ‌و چروک‌ها کمک کرد.

برخی از دارو‌هایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می‌شوند عبارتند‌ از: آمینواسیدها ،انواع ویتامین بخصوص ویتامین ث، آنتی اکسیدانهای جوانسازی وضد پیری ،هیالورونیک اسید ،آنزیم کیوتن وسایر املاح ومواد درمانی

متاسفانه جلوی روند پیری و کهولت سن را با هیچ روشی نمی‌توان گرفت،ولی با روشهایی مانند مزوتراپی میتوان این روند را به تاخیر انداخت  (در واقع به سالهای ظاهری عمر اضافه کرد)

به عبارت دیگرعلایم پیری وآسیبهای ناشی ازآن با این روش دیرتر ظاهر میشود.

شاید بنظر برسد که لیفتینگ جراحی صورت بهتراست ولی اگر در سنین ۴۰ تا ۵۰ انجام شود چون پوست بعد از مدتی دوباره دچار افتادگی می‌شود و ازطرفی چون یک‌بار پوست صورت  کشیده شده است، استفاده از روش جراحی لیفت،برای بار دوم مشکلتر خواهدبود(جای بخیه های لیفت روی ضورت هم متاسفانه نازیباست) ،

امابه کمک مزوتراپی میتوان انجام جراحی را حداقل برای چندسال به تاخیر انداخت و هیچگونه محدودیتی درتکرار وتعدادجلسات مزوتراپی وجود ندارد(ولی مانند هرروش درمانی موضعی حداقلی در تعداد جلسات وجود دارد). معمولاً در جوان‌سازی ‌پوست اولین نشانه مزوتراپی بصورت نرم و شفاف وروشن شدن پوست بعد از اولین تزریق می‌باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.