Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525

Warning: Parameter 2 to salamati_posts_where() expected to be a reference, value given in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
والدینی که عکس فرزندان خود را باشتراک میگذارند
802

والدینی که عکس فرزندان خود را باشتراک میگذارند

|
0 دیدگاه

همه ی ما می دانیم که بسیاری از والدین مطالب و عکس هایی را از فرزندان خود در اینترنت به اشتراک می گذارند.

فرزندانتان در اینترنت به اشتراک می گذارید؟

همه ی ما از لحظاتی که فرزندانمان اولین قدم ها را بر می دارند و شروع به راه رفتن می کنند، چگونه باد کردن بادکنک را یاد می گیرند، در مسابقه ای برنده می شوند، در ژیمناستیک به تسلط می رسند، در آزمونی خاص نمره می آورند و موارد بسیار دیگری را، با دیگران به اشتراک می گذاریم.

امروزه کودکان، حتی قبل از اینکه بتوانند بند کفش خود را ببندند و یا تا عدد ده بشمرند، حضوری گسترده در اینترنت دارند. اگرچه، این که موفقیت های فرزندانمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم بسیار خوب است اما به اشتراک گذاشتن عکس های زیبا و یا دست آوردهای دختران و پسران ما می تواند در آینده برای آن ها آسیب زا باشد.

ما باید از این نکته که چگونه عکس ها و مطالب، اطلاعاتی وسیع در مورد فرزندانمان در دسترس دیگران قرار می دهند که می تواند آینده ی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد، آگاه باشیم.

فرزند پروری و به اشتراک گذاری بیش از حد

اکثر والدین دوست دارند که مواردی را از فرزندانشان در شبکه های اجتماعی قرار دهند اما نباید این کار به طور افراطی صورت گیرد.

در یک نظرسنجی که اخیرا انجام شد، ۷۴ درصد والدین تصدیق کردند که دوستانی دارند که اطلاعات بسیار زیادی را در اینترنت به اشتراک می گذارند و این اطلاعات شامل محل زندگی، روز تولد و غیره می باشد. در واقع، ۵۶ درصد این والدین افرادی را می شناسند که حتی اطلاعاتی بسیار خصوصی را به اشتراک می گذارند.

زمانی که قرار دادن مطالب، عکس ها و ویدئو ها به طور افراطی صورت می گیرد باید این قضیه را در نظر بگیریم که اگر نقش های ما و فرزندانمان جابجا می شد چه اتفاقی می افتاد. باید این نکته را در ذهن داشته باشیم که ما حضور فرزندانمان در اینترنت را پررنگ می کنیم بدون اینکه از آن ها کسب اجازه کنیم.

آیا ما اجازه داریم که زندگی شخصی آن ها را بدون کسب رضایتشان در معرض دید همه در شبکه های اجتماعی قرار دهیم؟

 شرمسار کردن فرزندان

زمانی که ما مطالب مربوط به فرزندانمان را در اینترنت به اشتراک می گذاریم و از انجام این کار لذت می بریم باید این نکته را در نظر بگیریم که آیا آنان نیز از این کار لذت می برند یا خیر. در واقع ما باید این نکته را به یاد داشته باشیم که کودکان نوپای ما روزی به یک نوجوان و سپس به بزرگسالانی تبدیل می شوند که به دنبال شغل و منزلت خواند رفت و حتی ممکن است مایل باشند سمتی سیاسی برگزینند.

عکس های بانمکی که از آن ها در وان حمام می گیریم و یا فیلم هایی که از ترانه خواندن آن ها تهیه می کنیم ممکن است در آینده به آن ها ضربه بزنند.

اتفاقی که شما آن را بانمک و جالب قلمداد می کنید می تواند در سال های بعد که کودک بزرگ تر شد، دست آویزی برای هم کلاسی هایش شود و این موجبات خجالت کودک را فراهم خواهد آورد.

فراتر از شرمساری: مخاطرات به اشتراک گذاری افراطی

یکی از مخاطرات به اشتراک گذاری افراطی، که برای بسیاری از والدین شوکه کننده است، پدیده ای به نام کودک ربایی دیجیتالی است. افرادی که کاملا غریبه هستند عکس های کودکان ما را از شبکه های اجتماعی کپی می کنند و آن ها را در صفحات خود بارگذاری می کنند. بسیاری از این افراد عکس ها را به اشتراک می گذارند و طوری وانمود می کنند که گویی کودکان ما از گوشت و خون آن ها هستند.

علاوه بر این، دزدی هویت نیز صورت می گیرد. این دزدان قادرند از طریق مطالبی که ما در شبکه ها قرار می دهیم  به بسیاری از اطلاعات شخصی ما دسترسی  پیدا کنند و این کار می تواند کودکان ما را در مقابل پیگرد این گونه افراد آسیب پذیر کند. بسیاری از ما بدون این که به عواقب آن فکر کنیم اسم،

روز تولد و مکان تولد کودکانمان را به اشتراک می گذاریم و حتی بعضی از ما اسامی آن ها را بر روی آی دی و یا رمزهای ورود به سیستم های مختلف قرار می دهیم.ما از به اشتراک گذاشتن لحظات دوست داشتنی و شادی بخش کودکانمان به وجد می آییم اما باید این نکته را درنظر بگیریم که کودکان کاندیدای خوبی برای دزدی هویتی هستند.

نگاه به آینده

پژوهشی که اخیرا انجام شد نشان داد که کودکان ما در مورد چیزهایی که بزرگترها از آن ها در اینترنت به اشتراک می گذارند بسیار بیشتر از ما نگران شوند. اکثر کودکانمان از ما می خواهند قبل از اینکه چیزی از آن ها در اینترنت قرار دهیم از آن ها اجازه بگیریم. ما علاوه بر اینکه می توانیم موجبات شرمساری آن ها را فراهم آوریم، ممکن است با این کار کنترل و حریم شخصی آنان را نیز سلب کنیم.

یقینا هدف ما از به اشتراک گذاری لحظات زیبای مربوط به فرزندانمان نشان دادن شوق و ذوق در مورد آنها است اما ضروری است عواقبی که این کار می تواند به دنبال داشته باشد را نیز مدنظر قرار دهیم. حریم خصوصی فرزندانمان را جدی بگیریم.

[click_like post_id='152868']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.