Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
بیماران پیوندی به گوش باشند
359

بیماران پیوندی به گوش باشند

|
0 دیدگاه

صادق‌پور متخصص و جراح قلب، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، درخصوص داروهای پیوندی گفت: ترخیص داروهای پیوندی از گمرک زمان‌بر است، به همین دلیل این داروها گاهی در بازار به شدت کمیاب می‌شوند.

بیماران پیوندی به گوش باشند

وی اضافه کرد: حیات یک مریض پیوندی به دارو بستگی دارد و لازم است که وزارت بهداشت این مشکل کمبود دارو در زمان خاص را برطرف کند. این بیماران اگر دارو را نگیرند پیوند پس زده می‌شود.

صادق‌پور اضافه کرد: بیمار پیوندی قبل از عمل وضعیت خوبی ندارد. این بیمار در تمام امور زندگی همچون خوابیدن،‌ فعالیت، کار و ورزش دچار مشکل است اما بعد از پیوند تمام مشکلاتش برطرف می‌شود.

این متخصص قلب گفت: قلب به دو قسمت راست و چپ تقسیم‌بندی می‌شود، اگر قلب راست بیمار مشکل پیدا کند آب در پا و شکم بیمار جمع می‌شود و اگر قلب چپ خوب کار نکند آب در ریه بیمار جمع می‌شود و مشکلات تنفسی را بوجود می‌آورد و در صورتی که هر دو جفت قلب مریض باشد هر دو عارضه نارسایی قلب ایجاد خواهد شد.

صادق‌پور گفت: بعضی از بیماران پیوندی بعد از عمل تا مدتی عوارض بیهوشی،‌داروها و پمپ را دارند،‌اما اکثر بیماران ۲ ساعت بعد از بیدار شدن و ۲ ساعت بعد از درآوردن لوله تنفسی زندگی عادی خود را به دست می‌آورند.

وی گفت: کیفیت زندگی یک مریض پیوندی نسبت به زمان نارسایی قلب تغییر محسوسی می‌کند. کیفیت زندگی یک بیمار پیوندی بستگی به فشار خون،‌ داروها،‌ درجه چربی خون دارد.

متخصص قلب افزود: در چند سال آینده با ورود داروهای جدید مقدار کارکرد عضو پیوندی افزایش خواهد یافت و انقلاب در ارگان‌های پیوندی ایجاد می‌شود.

صادق‌پور در پاسخ به این سوال که آیا داروهای پیوندی در داخل کشور نیز تولید می‌شود گفت: تا جایی که من اطلاع دارم همه این داروها وارداتی هستند و یک بیمار پیوندی باید برای همیشه داروی ضد رد پیوند استفاده کند. همچنین ملزم است که آزمایش‌هایی همچون اکو، MRI و بیوپسی را انجام دهد.

وی افزود: در ۳-۲ سال اخیر داروهای پیوند قلب تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و وزارت بهداشت بیمه‌ها را ملزم کرده که داروهای پیوند قلب را پوشش دهند.

[click_like post_id='154013']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.