Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
چرا بعد از خوردن صبحانه هنوز احساس گرسنگی می کنید؟
432

چرا بعد از خوردن صبحانه هنوز احساس گرسنگی می کنید؟

|
0 دیدگاه

یکی از شایع ترین راه هایی که مردم صبحانه خود را به یک بمب قند و کاهنده انرژی تبدیل می کنند، این است که پروتئین و چربی را با کربوهیدراتی که برای صبحانه به کار می برند ترکیب نمی کنند.

چرا بعد از خوردن صبحانه هنوز احساس گرسنگی می کنید؟

بنابراین اگر از غلات طعم دار شده یا اسموتی میوه (گزینه هایی که معمولا فیبر و پروتئین پایینی دارند) استفاده می کنید، صبحانه ای که می خورید معمولا بیشتر از قند تشکیل شده و به سرعت هضم می شود.

۱- میوه خود را اندازه گیری نمی کنید

دلیلی دارد که اسموتی ها یکی از انتخاب های مورد علاقه افراد به عنوان صبحانه هستند: هم خوردن شان ساده است (حتی در حال حرکت هم می توان خورد) و هم اینکه سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان هستند. اما افراد با اضافه کردن تمام میوه های داخل یخچال، نوشیدنی خود را تبدیل به چیزی می کنند که انرژی شان را می گیرد.

این درست است که میوه، غذایی کامل است اما شما هم نباید آن را آزاد فرض کنید، هرچقدر دوست داشتید بخورید. وقتی قند بیش از حد خورده شود حتی از نوع طبیعی که در میوه یافت می شود، –قند خون تان به شدت بالا می رود و مدتی بعد معده التماس می کند که دوباره چیزی بخورید.

ماست طعم دار، آب میوه و حتی شیرین کننده هایی که به اسموتی اضافه می کنید به وضعیت قند خون کمکی نمی کنند، شما می توانید خیلی بهتر از این عمل کنید.

راه حل: برای پیشگیری از سقوط انرژی، سعی کنید حداقل نیمی از اسموتی تان را سبزیجات تشکیل دهند.

سبزیجات کالری پایینی دارند و سرشار از قند نیستند. برای مثال اسفناج یک گزینه خوب است، چون دیگر مواد داخل اسموتی طعمش را به سادگی پوشش می دهند اما هر کدام از سبزیجات را می توانید به کار ببرید. بیشتر از یک فنجان میوه در اسموتی به کار نبرید و همان ها را نیز از میان میوه هایی انتخاب کنید که به صورت طبیعی قند پایینی دارند مانند توت فرنگی و یا انواع توت.

۲- دوست دارید روی نان تان مربا بمالید

نان تست با مربا، گزینه ای راحت برای صبحانه است اما اگر تنها چیزی باشد که در بشقاب تان است شما را به آن صورت سیر نگه نمی دارد. چربی و پروتئین، هضم کربوهیدرات ها و جذب گلوکز از کربوهیدرات های هضم شده را آهسته می کند، بنابراین قند خون مان به صورت ناگهانی بالا نمی رود. نان و مربا به تنهایی هیچ کمکی به اشتهایتان نمی کنند و حتی مواد مغذی آنچنانی نیز در خود ندارند.

راه حل: از نان هایی استفاده کنید که از غلات کامل و جوانه ها درست شده باشد تا به صبحانه خود مقداری فیبر و پروتئین اضافه کرده باشید. همچنین مربا را به کره بادام زمینی شیرین نشده تغییر دهید. اگر می خواهید به نان خود کمی شیرینی اضافه کنید، مقداری توت یا توت فرنگی به همراه دارچین می تواند این طعم را به صبحانه تان منتقل کند.

۳- از طعم چای و قهوه خوش تان نمی آید

اگر همیشه نوشیدنی صبح تان را با شکر پر می کنید پس باید آماده گرسنگی میانه روز نیز باشید، مخصوصا اگر چندین فنجان مصرف دارید. حتی گزینه بدون شکر (قند های مصنوعی) نیز ممکن است تعادل قند خون را بر هم زند. دلیلش این است که موادی مانند اسپلندا، بدن را تحریک می کنند تا انسولین بیشتری تولید کند، درست مانند کاری که قند واقعی انجام می دهد.

راه حل: قهوه خود را ساده نگه دارید و آن را بدون خامه استفاده کنید. با این کار از مقدار قندی که قرار است وارد بدن تان شود کاسته اید. اگر می خواهید قهوه یا چای خود را شیرین کنید، توصیه می شود از استویا استفاده کنید.

بر خلاف اسپلندا، استویا یک شیرین کننده طبیعی است و باعث نمی شود بدن تان به اشتباه انسولین تولید کند. حتی می توانید مواردی را به نوشیدنی خود اضافه کنید که بدون اضافه کردن شکر، طعمی شیرین به خود بگیرد، مواردی نظیر نعنای تازه، پودر کاکائو، دارچین و یا عصاره خالص وانیل.

[click_like post_id='153949']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.