Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ابتلا به آلزایمر در سنین جوانی
953

ابتلا به آلزایمر در سنین جوانی

|
2 دیدگاه

آلزایمر در سنین جوانی هم می تواند پدید بیاید، بهتر است به علائم رایج برای این عارضه آشنا شوید تا بتوانید مانع شدت یافتن این بیماری در بدنتان شوید. توانایی‌های ذهنی افراد مبتلا به آلزایمر کاهش خواهد یافت و این بیماری موجب تضعیف مهارت های افراد مبتلا خواهد شد .

ابتلا به آلزایمر در سنین جوانی

محققان در مطالعه ای ارتباط جدیدی را میان بخشی از مغز که برای جهت یابی استفاده می شود و احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر در آینده یافتند. هدف مطالعه جدید محققان دانشگاه ادینبورگ که پروژه پیشگیری نام دارد، کشف علائم اولیه در سنین جوانی است که بر احتمال ابتلا به آلزایمر در بزرگسالی دلالت داشته باشد.

آلزایمر نوعی اختلال عملکرد مغز است که به تدریج توانایی‌های ذهنی بیمار را تحلیل می‌برد. به واقع، آلزایمر رایج‌ترین شکل زوال عقل است.

علائم این بیماری با از دست دادن قدرت حفظ اطلاعات به خصوص حافظهٔ موقت در دوران پیری آغاز شده و به‌تدریج با از دست دادن قدرت تشخیص زمان، افسردگی، از دست دادن قدرت تکلم، گوشه‌گیری و سرانجام مرگ در اثر ناراحتی‌های تنفسی به پایان می‌رسد. مرگ پس از پنج تا ۱۰ سال از بروز علائم اتفاق می‌افتد؛ اما فرآیند بیماری حدود ۲۰ سال قبل از ظهور علائم آغاز شده‌ است.

معمولا تا قبل از دهه ۶۰ سالگی بیماری آلزایمر در افراد تشخیص داده نمی شود و این زمانی است گه بیماری آسیب عمیق به مغز وارد کرده است.محققان دانشگاه ادینبورگ در مطالعه طولانی مدت خود متوجه شدند که تضعیف مهارت های مسیریابی از اولین پیش نشانه های ابتلا به این وضعیت است.

آنها در این مطالعه دو گروه از افراد ۴۱ و ۵۹ ساله را بررسی کردند، یک گروه -پرخطر- بستگان نزدیکی داشتند که به آلزایمر مبتلا بودند و گروه دیگر خویشاوندی که درگیر این بیماری باشد، نداشتند.

یافته های این مطالعه که در مجله Alzheimer’s and Dementia journal منتشر خواهد شد، نشان داد افرادی که در طبقه پر خطر قرار داشتند توانایی کمتری در انجام آزمایش هایی داشتند که توانایی آنها را برای درک موقعیت مکانی شان محک می زد.

این مطالعه همچنین نشان داد بخشی از مغز که مسئول جهت یابی است -هیپوکامپ – در این افراد کوچکتر است.محققان معتقدند که دارودرمانی در مراحل اولیه آلزایمر موثرتر است و شیوه زندگی سالم نیز می تواند مانع پیشرفت بالقوه این بیماری شود.

مطالعه دیگری در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مریلند نشان می دهد که ۳۰ دقیقه راهپیمایی با سرعت متوسط برای چهار بار در هر هفته موجب کاهش اختلال شناختی خفیف می شود.

[click_like post_id='154527']

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: آزیتا

من هم یک نوع تست دیدم که تو مراحل اولیه و سن کم آلزایمر ارزیابی میکنه هم مطمعنه هم تو ایران استاندارد هستش تو این سایت میتونیدببینید. http://www.smelltest.ir/

    توسط: معصومه حیدری

    سلام .از اینکه نظرات خود را باما به اشتراک میگذارید متشکرم.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.