Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ارزیابی قدرت اراده
526

ارزیابی قدرت اراده

|
0 دیدگاه

نتایجی که از کار خود انتظار دارید چه در مورد شخص خودتان باشد، چه در مورد دیگران یا در مورد سرنوشت، فقط وقتی می توانید به آن ها تحقق بخشید که رفتار روزانه خود را تغییر دهید.

ارزیابی قدرت اراده

تصور نکنید که این تغییر در ظرف امروز و فردا امکان پذیر است. در حال حاضر احتمالا در تار و پود شبکه ای از عادات مخالف یا بسیار متفاوت با آنچه باید کسب کنید گیر کرده اید. مایوس نشوید. مانع را بسنجید. البته مهم است اما غلبه ناپذیر نیست.

از سوی دیگر شاید اندیشه و عمل اشخاصی که دور و بر شما هستند به نحوی است که سرمشق یا نفوذ آن ها روح تصمیم گیری شما را فلج می کند.

به روی خود نیاورید : همان طور که اتوماتیسم های ضمیر ناهشیار شما با مخالفت های خود هر گونه ابتکار اراده قاطع و اندیشه سنجیده شما را ترمز می کنند، تاثیر محیط نیز کمابیش مثل داروی محلل و فاسد کننده، مانند رداع، مانند خنثی کننده ای بر آرزو های فردی که در راه بهبود و تکامل خویش است اثر می گذارد و حتی گاه برتری می یابد. و مجموعهحالات روانی فرد که هنوز قدرت کافی ندارد در مقابل تاثیرات خارجی پذیرنده می ماند.

این نشان می دهد که چرا بسیاری از هواداران تکامل شخصی، به جای دست به عمل قاطعانه زدن، فقط به خواندن و رویا بافی اکتفا می کنند. پس از کتابی به کتابی دیگر می پردازند … ده ها کتاب، و هزاران صفحه را می خوانند. به طور مبهم امیدوارند که شاید کتاب بعدی راز رسیدن به نتایج مورد نظر و غلبه بر موانع را برای آن ها فاش سازد.اما با این موانع باید از روبرو مواجه شد.

 ولی بهتر است که فوری تصمیم بگیرند.

در حقیقت ماه ها و سپس سال ها می گذرند و فرد هرگز عمل واقعی را شروع نمی کند. می توان کتابخانه بزرگی از آنچه آن ها خوانده اند ترتیب داد و محتوای همه آن ها را از بر داشت بی آن که واقعا دست به عمل برداشته باشیم.

به اعتقاد من و بنا به آنچه شاهد بوده ام ، اگر خوانندگان فراوانی برای عمل کردن و حتی مطالعه هر آنچه در این زمینه منتشر می شود اصرار دارند بی آنکه واقعا دست به عمل بزنند و آنچه را که به آن ها گفته شده اجرا کنند ، از آن روست که هر روزه تاریخ عمل را عقب می اندازند، مطلقا از آن صرف نظر نمی کنند. و نمی خواهند قصد خود را از یاد ببرند و خود را رها کنند که مانند دیگران باشند.

آن کاه افکاری که در کتاب های متعدد مطرح شده با خود به حرف زدن می پردازند و تصمیم می گیرند  در یک روز خوب به عمل بپردازند.

[click_like post_id='154732']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.