426

برآورده شدن دعا

|
0 دیدگاه

در فرهنگنامه ، واژه جلال  ، عظمت و عزت و شکوه توصیف شده است. ما خدا را نمی توانیم ببینیم زیرا خدا ذات یا اصل است و قدرت و آن عقل اعلی که در باطن ما است. اما می توانیم آیات وجود او را به چشم ببینیم.

برآورده شدن دعا

خدا می گوید مرا این طور امتحان نمایید که آیا روزنهای آسمان را برای شما نخواهم گشاد. و چنان برکتی بر سر شما نخواهم ریخت که گنجایش آن نخواهد بود. به هنگام هدایت یا توکل به قدرت الهی درون خویشتن ، گواه قدرت پروردگاریم. و هر خواسته ای که تحقق می یابد، گواه قدرت خدا است.

درست آرزو کردن

اگر هنوز به مراد های دل خود نرسیده اید  نادرست طلبیده اید . یعنی درست دعا نکرده اید  زیرا دعای تو همان گونه برآورده می شود که بر زبانت جاری شده است. آرزو های ملال انگیز آدمی به گونه ای ملال انگیز برآورده می شوند و خواسته های بی صبرانه اش مدت ها به تعویق می افتند به شیوه ای خشونت بار تحقق می یابند.

فرض کنیم از تنگدستی و زندگی در محیطی کوچک و فقیرانه یا هرگونه محدودیت و تنگنا بیزارید و با تمام وجود می گویید : ای کاش من نیز در خانه ای بزرگ و زیبا زندگی می کردم. چه بسا چندی نگذرد که به عنوان سرایدار خود را در خانه ای بزرگ و زیبا بیابید، اما خود از خوان نعمت بی نصیب باشید. از برابر باغ و خانه آندرو کارنگی در خیابان پنجم که می گذشتم متوجه این موضوع شدم.

در ورودی این ساختمان قفل بود و همه پنجره ها با کرکره های پایین آمده بسته بودند. فقط پنجره زیرزمین که اتاق سرایدار بود باز بود. به راستی که چه تصویر ملال انگیزی. پس با حمد و ثنا بطلبید ( یا آرزو کنید ) تا عظمت و جلال این قانون را در صحنه عمل به چشم ببینید.

برای هیچ چیز اندیشه مکنید. بلکه در هر چیز با دعا و شکرگزاری خواسته های خود را به خدا عرض کنید.

توانگری

انسان به عالمی پا می نهد که خدا رزق و روزیش را تامین کرده است ، و هر آنچه آرزومند یا نیازمند است پیشاپیش بر سر راه اوست. هر چند که باید این خزانه را با ایمان خود، یا با کلامی که بر زبان می آورد بگشاید. اگر بتوانی ایمان آوری ، مومن را همه چیز ممکن است.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.