Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
بی تحرکی استرس را افزایش می دهد
549

بی تحرکی استرس را افزایش می دهد

|
0 دیدگاه

پویا باشید , نشستن و بی تحرک بودن استرس را افزایش و بدتر می کند.

بی تحرکی استرس را افزایش می دهد

اگر شغل شما ایجاب می‌کند که همواره در حالت نشسته قرار بگیرید به شما توصیه می شود که هر از گاهی از روی صندلی و جای خود بلند شوید و قدم بزنید. مطالعات جدید نشان داده ؛ نشستن بیش از اندازه باعث افزایش اضطراب می‌شود.

این مطالعات در دانشگاه در زمینه فعالیت‌های فیزیکی در استرالیا انجام شده است , از ۱۴ نفر حاضر در این تست ؛ ۷  تای آن ها در مورد بزرگسالان و جوانان و ۲ تای دیگر در مورد کودکان و نوجوانانی و ۵ تای دیگر اشتراکی بین این ۲ گروه انجام شده است .

کودکانی که بیشتر از دو ساعت در روز در جلوی مانیتور و تلویزیون نشسته اند استرس بیشتری نسبت به بقیه داشته اند . جالب تر از آن این است که کسانی که مضطرب هستند گرایش بیشتری به تماشای برنامه‌ های تلویزیونی و یا انجام کارهای نشستنی در طول روز دارند .

آنها تمایل دارند از ارتباطات دور باشند و در جایی بی تحرک و آرام بنشینند , افرادی گوشه گیر و منزوی هستند , باید خود را در دامن اجتماع و ارتباطات گروهی رها کنند , ارتباط و زنجیره ای طبیعی بین کاهش استرس و ورزش دیده شده است .

بی تحرکی  و نشستن طولانی مدت هیچ ارتباطی به گروه‌های سنی متفاوت ندارد افراد در هر سنی که باشند بی تحرک بودن شان باعث افزایش اضطراب و نگرانی های شان می شود .

پس منتظر چه هستید از الان شروع کنید شما می توانید با ورزش های کم آغاز کنید تا به ورزش های ۴۵ دقیقه ای و یک ساعته برسید , می‌دانید که با ورزش کردن و پویا بودن بدن , مغز ماده ای به نام آندروفین ترشح می‌کند که حالت شخص را بهبودی می‌بخشد و باعث شادمانی بیشترش می شود .

از منزل خارج شوید به طبیعت و فضاهای سبز سفر کنید این مکان ها برای کم کردن استرس شما مفید می باشند . چطور میتوان در کارهایی که تحرک کمی را می طلبد شادی خود را حفظ کنیم و فعالیت بیشتری داشته باشیم؟

تمرین ها

شما می‌توانید این تمرین‌ها را در محل کارتان یا در هنگام برگشت به خانه تان انجام دهید :

به جای استفاده از آسانسور, از پله استفاده کنیم و مسیر پله را چندین بار به بالا و پایین بروید .
هنگامی که نزدیک خانه تان شدید می توانید مسیری را بپیمایید و دوباره به درب خانه تان باز گردید و پیاده روی کوتاهی را داشته باشید .
می‌توانید هر روز صبح ۱۰ دقیقه پیاده ‌روی داشته باشید, اگر باید با ماشین به محل کارتان بروید , ماشینتان را جایی دورتر از محل کارتان پارک کنید تا بتوانید ۱۰ دقیقه راه روید, تا به محل کارتان برسید در این صورت این کار را باید دوبار انجام بدهید , یکبار زمانی که به محل کارتان می روید و یکبار نیز زمان بازگشت به خانه .
اگر در طول روز روی صندلی تان در جلوی کامپیوتر نشسته اید , ناهارتان را ایستاده صرف کنید .
همان طور که بر روی صندلی تان نشسته اید خودتان را بکشید و حرکات کششی انجام دهید . پاها, دست ها ,بازوها و گردن همه عضلات را درگیر کنید .
اگر صحبت تلفنی طولانی ای دارید بلند شوید و این صحبت را در حال حرکت و قدم زدن در اطراف اتاق تان انجام دهید .
از انجام این فعالیت ها تسلیم نشوید و مطمئن باشید که مفید واقع خواهند شد .

[click_like post_id='154861']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.