Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
حرکت تراپی چیست؟
627

حرکت تراپی چیست؟

|
0 دیدگاه

حقیقت است که تحرک داشتن برای بدن و ذهن مفید می ‌باشد و پویا بودن در احساسات و ذهن فواید  بسیار دارد .

حرکت تراپی چیست؟

با توجه به تحرکی که بدن دارد , آندروفین در بدن ترشح می‌شود و این ماده باعث می‌شود که افراد نسبت به خودشان احساس بهتری داشته باشند و همین موجب می‌شود که تمرکز شان افزایش یابد ,  خواب بهتری داشته باشند,  پر انرژی تر شوند . بدن را از خشکی درآورند و انعطاف بیشتری را به آن ببخشد ؛

در واقع هم ذهن و هم فیزیک انسان را منعطف‌ تر می کند . در این صورت انسان با چالش‌هایی که در زندگی اش رخ می‌دهد, راحت‌ تر کنار و روبه‌رو می‌شود .

داشتن حرکات و تمارین یکپارچه,

یکی از بزرگترین سرمایه هایی است که در بهبود افکار, بدن و روح کمک به سزایی می کند؛ از روش هایی که می توان تحرک و پویایی منظمی داشت رقص می باشد , همچنین این باعث می‌شود که اختلالاتی که در خوردن که برخی از افراد به آن دچار هستند برطرف شود و بدن بتواند به خوبی مواد غذایی را سامان دهی و برای سالم ماندن بدن تلاش بیشتری کند .

برخی ها بر اساس فشارهای عصبی موجود یا استرس یا عوامل دیگر ؛ پر اشتها یا بالعکس کم اشتها می گردند , پویا بودن و ورزش این مشکل را رفع می کند .

این درمان را به نام‌ های رقص تراپی, حرکت تراپی و ورزش تراپی نیز می‌شناسند ,به آن روان درمانی حرکت نیز گفته می شود .

استفاده درست از حرکاتی که بدن توانایی انجام آن ها را دارند برای حمایت از هوش,  احساس و راه اندازی موتور بدن انجام می شود. شکلی از یک معالجه که به دنبال همبستگی بین حرکت و احساس صورت می‌ گیرد .

چه نوع ورزشی برای این درمان احتیاج است ؟

افراد می‌ توانند هر حرکت یا ورزشی را که باعث خوشنودی آنان می شود انجام دهند,  اما نکته مهمی که در این بین وجود دارد؛ برنامه ریزی در انجام این تمارین می ‌باشد.

ورزش ها می توانند بسیار پرتحرک مثل زومبا باشند و  یا بسیار آرام مثل یوگا و حرکات کششی , مقصود از این نوع معالجه کسب کردن هماهنگی و ارتباط درست بین احساسات, ادراک و همبستگی های فیزیکی-اجتماعی می باشد .

از فواید این نوع درمان چیست ؟

کاهش استرس , مدیریت حالات شخص , بازسازی اختلالات خوردن و آشامیدن, افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس,  ارتباط درست بین احساسات و حرکات می باشد . همچنین بهبود روابط اجتماعی بین فردی؛ می‌تواند باعث شود که ابعاد دیگری از شخصیت آن فرد بیمار ابراز و شکوفا گردد .

فراموش نشود که این نوع درمان باید زیر نظر معالج مخصوص خود انجام گیرد و نتایج باید تحت نظر او ثبت گردد,  شما در این نوع درمان ارتباطی بین خودآگاه و ناخودآگاه خود به وجود می آورید .

این دوره درمانی در واقع نوعی زبان بدن می باشد افرادی که از خود , آگاهی کافی را ندارند و نمی‌توانند به نیازهای شخصی خود پاسخگو باشند از این طریق رفتارها و احساسات خود را بروز می دهند و انرژی خود را آزاد می سازند .

این دوره درمانی چه نکاتی را به بیماران می آموزد ؟

افراد یاد می‌ گیرند که چطور می‌توانند به مهارت‌های خود تکیه کنند و آنها را پرورش دهند تا بتوانند  همدردی  درستی را از خود ارائه دهند و توانایی آن را پیدا می‌ کنند تا به صراحت و صداقت پاسخگو باشند .

یاد می‌ گیرند تا حرکاتی که از رنج ها و ناراحتی های شان به وجود می‌آید را به صورت عینی تفسیر کنند و درصدد برطرف کردن شان بر آیند . تجربیات زندگی خود را که درون قفس بدنشان گیر افتاده اند را بیان کنند, بدن می‌ تواند کلیدی برای آزادسازی مراحل مختلفی از بیماری باشد کافیست افراد به آن حرکت دهند .

امنیت , تجربه احساسات گوناگون, درک بیشتر از خود  را به وجود آوردن , همه اینها قسمتی از یک سفر در بازسازی و ساماندهی افکار و بدن شخص بیمار می باشد . کسانی که بیان حس ها  و حتی  کلمات برای شان دشوار و مشکل می باشد از این طریق می ‌تواند راحت‌تر خود را ابراز و اختلالات گوناگون شخصیتی خود را درمان کنند .

از همین الان قرار ملاقاتی را با یک مشاوره با مهارت بگذارید و برنامه ورزشی و تحرک خود را ثبت کنید و بر اساس آن روش زندگی خود را تغییر و بهبود بخشید و تغییرات وارده را با چشمان خود ملاحظه کنید .

[click_like post_id='154770']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.