561

خواص کشمش

|
0 دیدگاه

ما در اینجا شما را با برخی خواص کشمش آشنا می کنیم. کشمش از خشک شدن شدن انگور بدست می آید جالب اینجاست که انگوری که با دانه خشک شود را مویز می نامند.

خواص کشمش

در دین اسلام به خوردن بیست و یک عدد کشمش به صورت ناشتا توصیه شده است که بسیار برای بدن مفید است و باعث می گردد خون پاک و تصفیه شود و برای تقویت قلب مفید است. نکته بسیار مهم این است که بیشتر قند موجود در آن  قابلیت جذب شدن در بدن را دارد.

روزانه به کودکانتان به عنوان تنقلات کشمش بدهید زیرا کلسیم و فسفر موجود در آن برای استخوان بندی کودکان بسیار مفید است. حتی شما می توانید به عنوان میان وعده مدرسه نیز برای فرزندانتان بگذارید تا هم سیر بمانند هم اینکه برای تقویت حافظه و مغزشان مفید است. در ضمن برای کودکانی که ضعیف هستند و یا کم خونی دارند داروی مناسبی است و اشتهای آنان را خوب می کند.

خوردن کشمش برای مادران باردار نیز توصیه می شود زیرا به سلامت و رشد جنینشان کمک می کند. و اما خوردن مویز و کشمش برای سالمندان نیز خالی از لطف نیست و به آنها انرزی می دهد. همچنین باعث نرم شدن سینه نیز می شود. البته این نکته را به یاد داشته باشید که در خوردن هیچ چیز نباید افراط  نکنید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.