415

درمان بیماری روماتیسم

|
0 دیدگاه

هنوز درمان بیماری روماتیسم مشخص نشده است. اما داروهای زیادی وجود دارند که عوارض این بیماری را کاهش می دهند.

درمان بیماری روماتیسم

اگر درمان در اوایل روند بیماری آغاز شود، آسیب های وارده را به حد اقل می رساند و سبب بهبود کیفیت زندگی بیمار می شود. درمان ترکیبی معمولاً شامل مصرف داروها با تجویز پزشک، ورزش، استراحت و محافظت از مفاصل است. گاهی اوقات نیز ممکن است نیاز به انجام عمل جراحی وجود داشته باشد.

افراد مبتلا به روماتیسم باید به دنبال رژیم غذایی سالم و متعادل باشند. برخی از غذاها ممکن است التهابات را در بدنشان افزایش دهد.

اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن ماهی و انواع ماهی ها مزایای زیادی برای کاهش التهابات دارد. مکمل های روغن ماهی را بهتر است با مشورت پزشک مصرف کنند. سبزیجات فیبری و غلات سبوس دار نیز به کاهش التهابات در بدن کمک می کند.

ویتامین د، تخم مرغ، نان غنی شده، غلات و حبوبات و شیر کم چرب حاوی ویتامین د به کاهش خطر ابتلا به روماتیسم در زنان کمک می کند.

مبتلایان به روماتیسم هنگام بهبود علائم باید بیشتر ورزش کنند و هنگام عود علائم بیشتر استراحت کنند. پزشکان اغلب پیاده روی، دوچرخه سواری، یوگا و ورزش هایی که باعث افزایش قدرت بدنی می شوند را توصیه می کنند. همانقدر که انجام ورزش مهم است، استراحت نیز در روند درمان روماتیسم اهمیت زیادی دارد. در زمان عود علائم با استراحت کافی التهابات ، درد و خستگی به حد اقل خواهند رسید.

در موارد شدید روماتیسم مفصلی عمل جراحی و تعویض مفصل نیز توصیه می شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.