Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شرایط اهدای خون
666

شرایط اهدای خون

|
0 دیدگاه

کلمه “اهدا” از هدیه دادن می آید بنابراین اهدای خون همان هدیه دادن خون به دیگری است. شخصی که نیاز به خون ما دارد پس چه ثواب بزرگ و خوبی کنیم با دادن خون خودمان به فرد نیازمند به آن.

شرایط اهدای خون

اما نکته مهم این است که این کار انسان دوستانه شرایط خاصی هم دارد. طوری که هم نباید آسیبی متوجه بدن شما شود و هم اینکه خدای ناکرده مشکلی برای فرد گیرنده به وجود آید. ما در اینجا شرایط اهدای خون و توضیحات مفصلی دراین باره را برایتان آورده ایم.

شرایط کلی و عمومی اهدای خون:

ارائه کارت شناسایی عکس دار توسط داوطلب اهدا کننده الزامی می باشد.

فرد اهدا کننده می بایست بین سن ۱۷ تا ۶۵ سال باشد. اگر فرد برای بار اول می خواهد این کار را انجام دهد حداکثر سن برای آن ۶۰ سال درنظر گرفته شده است.

وزن فرد نباید کمتر از ۵۰ کیلوگرم باشد.

فرد اهدا کننده در سلامت باشد. بدین معنی که قادر به انجام فعالیت های روزمره زندگی خود باشد. ممکن است فردی که مبتلا به فشار خون و برخی بیماری های دیگر است هم بتواند خون اهدا کند. مسئولین و پزشکان سازمان راهنمایی ها و بررسی های لازم را جهت این کار انجام می دهند.

این نکته نیز مهم است که فرد نباید بیشتر از چهار مرتبه در سال خون خود را اهدا کند. مدت زمان بین خون دادن برای آقایان واجد الشرایط هر سه ماه و برای خانمها هر چهار ماه می باشد.

چند نکته مهم دیگر

اهدا کننده اخیرا نباید به دندانپزشکی رفته باشد.
مبتلا به سرماخوردگی یا گلو درد نباشد.
طی یکسال گذشته بستری نشده باشد و یا جراحی نکرده باشد.
طی یک سال گذشته تزریق خون, واکسناسیون یا تزریق هورمن رشد نداشته باشد.
اگر فرد روابط جنسی (همراه با ریسک) داشته باید به پزشک آن جا اطلاع دهد.
در صورت اعتیاد می بایست شخص مسئول را در جریان بگذارد.
فشار خون فرد بالا یا پایین نباشد.
به طور کلی مسئولین محترم اهدای خون و پزشکان سوالات کامل و جامعی از شما خواهند کرد که می بایست در نهایت صداقت و دقت پاسخ دهید. ما هم در اینجا قوانین و شرایط کلی  را برایتان بازگو کردیم.

[click_like post_id='154804']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.