Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
مبتلایان ایرانی صرع پس از سال ها دارای پروتکل درمانی می‌شوند
629

مبتلایان ایرانی صرع پس از سال ها دارای پروتکل درمانی می‌شوند

|
0 دیدگاه

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید از ارائه پروتکل درمانی برای بیماری صرع ویژه بیماران مبتلای ایرانی خبر داد.

به گزارش سلامتی به نقل از دیده بان علم ایران، محمدمهدی ناصحی با اشاره به جزئیات بیماری صرع اظهار کرد: برای کنترل این بیماری در دنیا پروتکل درمانی عرضه شده است اما این پروتکل در ایران وجود ندارد. بر این اساس در مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید اقدام به طراحی یک پروتکل درمانی برای درمان و کنترل صرع در بیماران ایرانی کردیم.
ناصحی ادامه داد: این پروتکل درمانی برای تشنج‌های کنترل نشده‌ای است که بیش از ۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد. تشنج کنترل نشده ۵ تا ۳۰ دقیقه می‌تواند آسیب زیادی به اعصاب مغز وارد کند، بر اساس این پروتکل گاید لاین ویژه ای برای درمان بیماران مبتلا به صرع ایرانی عرضه شد.
وی با تاکید بر اینکه این گاید لاین درمانی صرع از سوی انجمن صرع و وزارت بهداشت تایید و به مراکز درمانی ابلاغ شده است، یادآور شد: با این پروتکل درمانی مسیر درمانی برای بیماران مبتلا به صرع تعیین می‌شود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به دلایل ایرانیزه کرده پروتکل درمانی بیماری صرع، خاطر نشان کرد: برخی از داروهایی که در ایران برای بیماران مبتلا به صرع تجویز می‌شود متفاوت از داروهایی است که در خارج برای مبتلایان تجویز می‌شود و از سوی دیگر برخی از داروهای خارجی نیز در کشور وجود ندارد. این پروتکل درمانی بر اساس شرایط بیماران ایرانی تهیه شده است.
گفتنی است چندی پیش خرازی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های علوم شناختی در ملاقات با محمد غفرانی رییس مرکز تحقیقات علوم اعصاب کودکان بیمارستان مفید اعلام کرد که از پروژه های تحقیقاتی در حوزه علوم شناختی در کشور حمایت می‌کند.

[click_like post_id='154656']

صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.