Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
مزایای خوردن ماست در دوران بارداری
2224

مزایای خوردن ماست در دوران بارداری

|
0 دیدگاه

همه ما می دانیم که ماست برای بدن ما فواید زیادی دارد. ما در اینجا مزایای خوردن ماست در دوران بارداری را برایتان آورده ایم.

مزایای خوردن ماست در دوران بارداری

خانمهای باردار فقط می بایست ماست پاستوریزه مصرف کنند. زیرا محصولات لبنی غیر پاستوریزه حجم بیشتری از میکروب ها و باکتری ها را دارند که می تواند به بدن مادر و جنین صدمه وارد نماید. محققان روی هزاران زن باردارآزمایش کرده اند که مادرانی که کلسیم بدنشان کافی است احتمال سقط جنین در آنها بسیار پایین تر است. پس سقط جنین و کمبود کلسیم با هم مرتبط هستند.

از دیگر مزایای خوردن ماست در این دوران کمک به حفظ سلامتی استخوان مادر و جنین می باشد.

همچنین تحقیقاتی که در دانشگاه فوکودوکا در سال ۲۰۱۲ صورت گرفت به این نتیجه رسیدند که مادرانی که مقادیر کافی کلسیم را در این دوران دریافت می کنند هم خودشان از خطر پوسیدگی دندان مصون تر می مانند و هم نوزادانشان از خطر ابتلا به پوسیدگی دندان در امان خواهند ماند. کلسیمی که در ماست وجود دارد بیشتر از پنیر است.

ماست به غیر از کلسیم سرشار از پروبیوتیک نیز می باشد. یکی از مزایای مصرف پروبیوتیک پایین آوردن التهابات بدن می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از زنان در دوران حاملگی دچار ورم و التهاب می شوند. و خبر خوش اینکه خوردن ماست می تواند باعث کاهش این مشکل شود. از دیگر خواص ماست این است که مصرف آن در دوران حاملگیخطر ابتلا به مقاومت نسبت به انسولین کم می کند.

زیرا معمولا به علت افزایش وزن و تغییرات هورمنی دیگر, انسولین بیشتری در خون فرد تولید می شود و ماست با داشتن مقادیر زیادی پروبیوتیک کمک می کند تا انسولین بدن در سطح نرمال و مناسب باقی بماند و سرانجام اینکه مقاومت به انسولین در مادران باردار از بین برود.

[click_like post_id='154801']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.