493

نشانه های بیماری آسم

|
0 دیدگاه

بیماری آسم می تواند هم علت ژنتیکی داشته باشد و هم بر اثر عوامل محیطی به وجود بیاید. ما در اینجا نشانه های بیماری آسم را برایتان آورده ایم.

نشانه ها

اگر زمان ورزش کردن, خوابیدن و یا خندیدن سرفه می کنید این نوع سرفه می تواند مرتبط با بیماری آسم باشد. همچنین تنگی نفس یکی دیگر از علائم این بیماری است.
اگر هنگام بوییدن گل و یا نزدیک شدن به حیوانات مانند سگ و گربه و سایر حیوانات, دچار عطسه یا سرفه و یا حتی خارش چشم شوید می تواند مرتبط با آسم و آلرزی باشد.
اگر در برخی محیط ها مانند محل کار و یا مکان های خاص دچار علائم حساسیت زا شدید می تواند نشانه دیگری از این بیماری باشد. افرادی که مبتلا به این بیماری هستند دود سیگار و محیط ها سرد و خشک اذیتشان می کند.
افرادی که در کودکی آسم داشته اند به احتمال قوی در بزرگسالی نیز دچار این بیماری خواند شد.
کسانی که در هنگام بازدم صدای خس خس می دهند احتمال دارد که به این بیماری مبتلا باشند. البته صدای خس خس می تواند علت برونشیت و مشکلات دیگر نیز باشد.
افرادی که در خواب مشکلات تنفسی دارند.
اگر در ناحیه قفسه سینه احساس درد می کنید.

به هرحال توصیه ما به شما این است که اگر از مشکلات تنفسی رنج می برید حتما به پزشک مراجعه کنید تا راهنمایی و درمان موثر را در پیش بگیرید. مشکلاتی نظیر تنگی نفس, علائم حساسیتی مانند عطسه و سرفه مکر و فشار در ناحیه قفسه سینه.

1 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.