Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
چگونه سلامت قلب خود را از بین می برید
550

چگونه سلامت قلب خود را از بین می برید

|
0 دیدگاه

تقریباً هیچ کس دوست ندارد سلامت قلب و سلامت کل بدن خود را از دست بدهد.

چگونه سلامت قلب خود را از بین می برید

اما برخی از عادت های بد وجود دارند که با اثر هم افزایی بر یکدیگر سلامتی شما را به مخاطره می اندازند. با تغییر عادت ها قدرت خود را در حفظ سلامتی بالا ببرید. با دانستن پیشینه خانوادگی و مراقبت و تغییر عادت های نادرست می تونید عمری طولانی تر و سلامت تر را تجربه کنید.

برای حفظ سلامت خود بهتر است ۵ عادت زیر را ترک کنید:

بیش از حد نشستن

شعار های جدیدی امروزه جلوی چشم همگان می آید :”یکجا نشستن نوع دیگری سیگار کشیدن است”.

این حرف تا حدودی درست است زیرا افرادی کم تحرک و کسانی که به مدت طولانی یکجا م نشینند دو برابر افراد پر تحرک به بیماری های قلبی دچار می شوند. ورزش نکردن به فشار خون و کلسترول بالا منجر می شود و بیماری های قلبی را به دنبال دارد. برای داشتن قلب سالم به جز ورزش روزانه باید یکجا نشستن را نیز ترک کنید.

در محل کار از صندلی خود بیشتر بلند شوید و روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی را در برنامه خود بگنجانید.

نشانه های بیماری قلبی را نادیده گرفتن

ممکن است احساس سوزشی در قفسه سینه شما به وجود بیاید و شما خود را متقاعد کنید که سوزش عادی و گذراست اما نشانه و هشداری جدی از شروع حمله ی قلبی باشد!

در شرایط حمله قلبی زمان بسیار مهم است پس نشانه ها را جدی بگیرید. درد یا احساس ناراحتی در قفسه سینه، تنگی نفس غیر عادی، ناراحتی در یک یا هر دو دست، پشت، شانه، گردن یا فک و خستگی غیر معمولی همگی می توانند نشانه های حمله ی قلبی باشند که باید جدی گرفته شوند.

مراجعه نکردن برای چکاپ

طبق نظر پزشکان حتی در صورت نبود سابقه بیماری های قلبی در خانواده هر فردی باید ۵ سال یکبار تحت چکاپ قرار بگیرد. فشار خون، کلسترول و قند خون افراد باید بررس شود. خمیشه تشخیص زود هنگام هر بیماری به درمان و کنترل بهتر آن کمک شایانی خواهد کرد.

داشتن استرس طولانی مدت

فشارهای روانی طولان مدت به بدن شما آسیب می زنند. سعی کنید مهارت های مدیریت تنش و اضطراب را یاد بگیرید و به کار ببندید. برای خود وقت بگذارید، در طبیعت گردش کنید و کارهایی را انجام بدهید که از آن ها لذت می برید.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن تنها دشمن ریه های شما نیست. سیگار یکی از آسیب زننده های اصلی به قلب است. با دود کردن یک بسته سیگار در روز دو برابر احتمال حملات قلبی در بدن شما افزایش می یابد. اگر به سلامت قلب خود اهمیت می دهید، سیگار کشیدن را همین امروز ترک کنید.

[click_like post_id='154767']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.