Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
سرطان پوست اولین سرطان در مردان
704

سرطان پوست اولین سرطان در مردان

|
0 دیدگاه

سرطان پوست شایع ترین سرطان در بین ایرانیان محسوب می شود.

سرطان پوست اولین سرطان در مردان

دکتر افسانه مداح متخصص رادیوتراپی آنکولوژی در همایش تازه های تشخیص و درمان سرطانهای غیرملانومی پوست، با بیان این مطلب گفت:‌ تومورهای غیرملانومی پوست درآقایان شایع تراز خانم‌ها است و می توان گفت سرطان پوست در ایران در مردان، به عنوان اولین و در زنان، دومین سرطان شایع است.

وی افزود: تومورهای پوستی به دو دسته ملانومی و غیرملانومی تقسیم بندی می‌شوند. دسته اول تومورهای بدخیم و حتی کشنده هستند اما تومورهای غیرملانومی اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان خواهد بود.

نور آفتاب و خالهای ریشه دار از فاکتورهای اصلی بروز تومورهای غیرملانومی است به همین دلیل به افراد به خصوص افرادی که در معرض نور آفتاب مشغول به فعالیت هستند توصیه می‌شود از کلاه، دستکش ، ضد آفتاب و عینک آفتابی استفاده کنند.

این متخصص رادیوتراپی آنکولوژی در ادامه یادآور شد: تمام افراد در قسمتهای مختلف بدنشان دارای خال‌هایی هستند که برای پیشگیری از بروز تومورهای غیرملانومی توصیه می‌شود به آنهاتوجه بسیاری داشته باشند و در صورت مشاهده تغییر رنگ، اندازه و ظاهر آن سریعا به متخصص پوست و مو مراجعه کنند.

این استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران توجه به تغییرات پوستی را بسیار ضروری دانست و یادآور شد: مراجعه و دریافت خدمات درمانی به موقع موجب پیشگیری از وخامت بیماری می‌شود به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود تمام بیماری‌ها خود از جمله بیماری‌های پوستی را جدی بگیرند.

مداح  درمان به موقع تومورهای غیرملانومی پوستی را عامل بهبود وحفظ زیبایی ظاهری افراد دانست و گفت: در صورت پیشرفت بیماری، پزشک ناچار است برای درمان از سایر قسمت‌های دیگر پیوند پوست انجام دهد و این امر زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

[click_like post_id='154945']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.