Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شایع‌ترین عوامل بروز آب‌ مروارید
702

شایع‌ترین عوامل بروز آب‌ مروارید

|
0 دیدگاه

 با بالا رفتن سن افراد در برابر بیماری‌هایی که همچون آب‌ مروارید قدرت بینایی را از بین می‌برند، آسیب‌پذیر می‌شوند اما این بیماری‌ها قابل‌درمان و پیشگیری هستند.

شایع‌ترین عوامل بروز آب‌ مروارید

عارضه آب‌ مروارید در عدسی چشم‌ها ظاهرشده و موجب می‌شود عدسی‌ها شفافیت خود را از دست داده و دید فرد تار شود.

عدسی چشم از ساختار دقیقی از آب و پروتئین ساخته شده که با بالا رفتن سن به شکل توده درمی‌آید. این وضعیت مانع از آن می‌شود که نور وارد چشم‌ها شده و همچنین تیزی تصاویری که مشاهده می‌کنیم را کاهش می‌دهد. هرچند مکانیزمی که باعث می‌شود پروتئین به شکل توده درآید، کاملاً مشخص نشده‌ است.

توده‌ای شدن پروتئین می‌تواند پس از جراحی چشم یا آسیب ناشی از برخی بیماری‌های مرتبط با دیابت یا قرار گرفتن در معرض اشعه به وجود آید. همچنین برخی افراد به دلیل سابقه ژنتیکی ممکن است به آب‌ مروارید مبتلا شوند؛ بنابراین آنان در دوره جوانی به این عارضه دچار می‌شوند.

تشخیص آب‌ مروارید همیشه به مفهوم نیاز به عمل جراحی نیست. هرچند با پیشرفت آن علائم بیشتری همچون تاری دید و دوبینی ظاهر می‌شود. این وضعیت کار کردن با کامپیوتر و به‌طورکلی دیدن را مشکل می‌کند.عمل جراحی معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و بیشتر بیماران احساس درد کمی دارند.

پزشک چشم را با داروی بیهوشی بی‌حس می‌کند. برش کوچکی روی چشم زده می‌شود سپس وسیله کوچکی را برای تجزیه آب‌ مروارید داخل چشم قرار می‌دهد و به‌آرامی آن را بیرون می‌کشد. سپس عدسی‌های جدید داخل چشم قرار داده می‌شود. افراد پس از جراحی آب‌ مروارید احساس بهتری دارند اما ممکن است همچنان نیاز به استفاده از عینک داشته باشند.

به گزارش مدیکال دیلی، همچنین پیشگیری می‌تواند به رفع خطر ابتلا به آب‌سیاه کمک می‌کند. افزایش مصرف ویتامین C دریافتی، کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها و نوشیدن چای سبز و سیاه می‌تواند به حفظ سلامت چشم کمک کند.

[click_like post_id='155045']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.