Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شیمی درمانی بدون ریزش مو
2239

شیمی درمانی بدون ریزش مو

|
0 دیدگاه

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا فناوری جدید ارائه شده برای کاهش میزان ریزش موی ناشی از شیمی درمانی را تائید کرد. در این روش جدید از نوعی سیستم خنک کننده با نام DigniCap Cooling System استفاده می شود.

شیمی درمانی بدون ریزش مو

به گزارش سلامتی در حال حاضر شیمی درمانی یکی از رایج ترین روش های درمان انواع سرطان ها محسوب می شود که دارای تاثیرات جانبی فراوانی است.

یکی از این تاثیرات جانبی، از دست دادن موهای بیمار محسوب می شود. پروژه بررسی و تائید این سیستم جدید در سال ۲۰۱۵ میلادی و توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا اغاز شده و طی  فناوری DigniCap Cooling System گروهی از بیماران سرطانی تحت آزمایش قرار گرفته و پس موفقیت آمیز بودن آزمایش ها، استفاده از این فناوری به طور رسمی تائید شد.

این کلاه ویژه خنک در حقیقت به یک سیستم خنک کننده دارای کنترل کامپیوتری مجهز است که با خنک کردن سطح سر و ریشه موها از ریزش مو جلوگیری کرده و آن را در بیماران تحت شیمی درمانی به حداقل می رساند. البته به گفته شرکت سازنده این فناوری، پیش از تائید این کلاه توسط سازمان دارو و غذای ایالات متحده آمریکا توسط چند کشور دیگر استفاده شده و نتایج آن موفقیت آمیز بود.

در همین رابطه دکتر بینیتا آشار (Binita Ashar) مدیر بخش تجهیزات جراحی سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: «خوشبختانه تاثیرات مثبت و قابل قبول این فناوری در بیماران تحت شیمی درمانی آزمایش شده و تاثیر آن در کاهش ریزش موی این افراد تائید شد. این مساله از این نظر دارای اهمیت است که کنترل تاثیرات جانبی شیمی درمانی در روند بهبود بیماران سرطانی و افزایش کیفیت زندگی آن ها نقش مهمی ایفا می کند.»

در این فناوری بیمار در حین شیمی درمانی کلاه را بر سر گذاشته و یک جریان کنترل شده از مایعات خنک در سطح آن حرکت کرده و سر بیمار را خنک می کند. این کلاه دارای دو لایه بوده که لایه دوم آن از ماده ای موسوم به neoprene ساخته شده است که نوعی خاص از کائوچو محسوب می شود.

طی آزمایش های انجام شده، ۱۲۲ بیمار زن که به سرطان پستان مرحله ۱ و ۲ مبتلا و در حال شیمی درمانی بودند، از این فناوری استفاده کرده و روند ریزش موی بیش از ۶۶ درصد از آن ها به میزان نصف تقلیل یافت.

[click_like post_id='155047']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.