354

جنگ شیمیایی در بدن چگونه است؟

|
0 دیدگاه

 لکتین‌ها، پروتئین‌های گیاهی متصل به کربوهیدرات‌هاست. لکتین‌ها در بیشترغذاهایی که مصرف می‌کنیم، وجود دارد و به گفته دکتر استیون گاندری ، جراح قلب، به میزان زیاد بسیار سمی است.

جنگ شیمیایی در بدن چگونه است؟

بر همین اساس است که پس از مصرف، لکتین‌ها شرایطی ایجاد می کند که به عنوان «جنگ شیمیایی» در بدن شناخته می‌شود. این به اصطلاح جنگ موجب شکل‌گیری التهاب می شود که زمینه‌ساز افزایش وزن و ابتلا به بیماری‌هایی مانند اختلالات خودایمنی، دیابت، سندروم روده نشت‌پذیر و بیماری قلبی است.

میزان لکتین به ویژه در حبوبات مانند لوبیا سیاه، سویا، لوبیا قرمز و عدس و محصولات غلات بالاست. به گزارش «ایران اکونومیست»، لکتین همچنین در برخی میوه‌ها و سبزی ها (به ویژه گوجه‌فرنگی) و محصولات لبنی مانند شیر و تخم مرغ یافت می‌شود.

راهکارهای درمان اسکار بدون مواد شیمیایی

جوانسازی پوست با طب سوزنی
علل بروز اختلال در تولید رنگدانه پوست و بروز بیماری لک و پیس
کمک به درمان اوتیسم با پروتئین‌ها
فواید و مضرات گیاهخواری برای بدن
کارهایی که باید برای بالابردن آی کیو خود انجام داد

آیا باید مصرف این مواد غذایی را متوقف کنیم؟

به گفته دکتر گاندری در شرایط ایده‌آل پاسخ مثبت است؛ اما وی به این نکته اشاره می کند که قطع مصرف مواد غذایی سرشار از لکتین برای همه مردم امکان‌پذیر نیست و از این رو، کاهش مصرف را پیشنهاد می کند. ابتدا، پوست و دانه‌های میوه‌ها و سبزی ها را پیش از مصرف آن‌ها جدا کنید، چرا که بیشتر لکتین‌ها در پوست و دانه‌های گیاهان یافت می‌شود.

سپس، خرید میوه‌های رسیده و مخصوص فصل را مد نظر قراردهید که از لکتین‌های کمتری نسبت به میوه‌های نوبر برخوردار است. سوم، حبوبات را در زودپز آماده کنید که بهترین روش برای تخریب کامل لکتین‌ها محسوب می‌شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.