Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
داروی قاچاق چرا ممنوع؟
442

داروی قاچاق چرا ممنوع؟

|
0 دیدگاه

مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، دلایل ممنوعیت داروی قاچاق را مطرح کرد.

داروی قاچاق چرا ممنوع؟

به گزارش سلامتی دکتر شهریار اسلامی تبار مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو ، دلایل ممنوعیت داروی قاچاق را مطرح کرد.وی اظهار کرد:با توجه به عدم نظارت سازمان های مربوطه بر روی مراحل تولید و توزیع دارو و عدم امکان نمونه برداری و آزمایش بر روی داروهای قاچاق، امکان عدم اثر بخشی این داروها بیشتر از فرآورده های مجاز است.

مدیر کل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو ادامه داد: فرآورده های دارویی نیازمند شرایط ویژه نگهداری از جمله کنترل دما، رطوبت، کنترل نور و  غیره است که معمولاً در مورد فرآورد های قاچاق رعایت نمی شود.

دکتر شهریار اسلامی تبار با اشاره به خظر بیوتروریسم تصریح کرد: براساس تعریف، بیوتروریسم نوعی از تروریسم است که به وسیله ی انتشار عمدی فرآورده های بیولوژیک (ویروسی، باکتریایی و …) انجام می شود.

وی در ادامه بیان کرد: اولین حمله از این نوع هر چند تاریخچه ی قدیمی دارد اما به طور رسمی در سال ۱۹۸۴ در امریکا گزارش شده است، همچنین با توجه به ماهیت این نوع از تروریسم، تلفات آن می تواند حتی بیشتر از حمله اتمی است.

دکتر شهریار اسلامی تبار عنوان کرد: یکی از راههای انتقال فرآورده های بیولوژیک می تواند از طریق داروهای غیر رسمی و قاچاق باشد که مصرف کننده داروی قاچاق خطرات بالقوه زیادی را برای خود و جامعه با مصرف این داروها به همراه دارد.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو به بروز عوارض ناخواسته دارویی اشاره و خاطرنشان کرد: دلیلی که برای عدم صدور پروانه واردات برای داروهای قاچاق ذکر شده، در اکثرموارد نبود یافته های کافی برای ثبات اثر بخشی آن و یا عوارض جانبی شدیدگزارش شده است.

دکتر شهریار اسلامی تبار در پایان افزود: به دلیل تقلبی بودن اکثر داروهای قاچاق، احتمال بیشتری وجود دارد که بیمار به دنبال مصرف این داروها دچار عوارض ناخواسته دارویی شود.

[click_like post_id='155158']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.