929

راشیتیسم و درمان از طریق طب سنتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

راشیتیسم، در واقع، به نرمی استخوان ناشی از کمبود کلسیم و املاح معانی (مینرال ها) و ویتامین دی در کودکان اطلاق می شود، و به عنوان یکی از معلولیت های کودکان در سال های سر به شمار می آید.

راشیتیسم و درمان از طریق طب سنتی

کودک مبتلا به راشیتیسم نمی تواند به خوبی بنشیند و راه برود. معمولاً این بیماری در کودکان کمتر ازشش ماه نادر است، چون جنین ازکلسیم ذخیره ای ماد واستفاده کرده است.‏به راشیتیسم بزرگسالان استثومالاسی گفته می شود.

علل بروز يماري

‏کمبود ویتامین دی، كمبود نور خورشید، کمبود کلسیم و فسفر در غذاهای روزمره، اختلالات روده ای، وکلیوی، ارث، استفاده مداوم ازداروهای ضد صرع (فنوباربیتال و فنی توئین) از علل بروز این بیماری هستند.

پیش گیری

‏استفاده از مواد غذایی مقوی حاوی کلسیم، معاینه نوزاد بلافاصله پس از تولد، آزمایش های کامل مربوطه دوره ای کودك توسط پزشك معالج، و نیز تابش نور خورشيد و ساعاتی ازهفته به بدن کودک، همگی می توانند به پیشگیری بیماری ‏کمک كنند.

راه های تشخیص

‏با توجه به معاینات و رادیولوژی و آزمایشات خونی و ادراری به راحتی می توان به تشخیص بیماري دست یافت.

درمان

‏با استفاده از آمپول ویتامین دی ۳ ‏وکلسیم و تماس بیشترها نورخورشید واستفاده ‏از غذا و اصلاح مناسب، می توان به راحتی بیماری را برای همیشه درمان کرد. قرص های روغن ماهی (امگا ۳‏) نیز برای درمان این بیماری بسیار سودمند هستند قرص های استئو فوس (آلندرونات سديم) نیز بسیار مفیدند.

‏‏درمان از طریق طب سنتی

‏‏کلم، کله پاچه، مخلوط شیر و عسل، روزانه سه عدد کپسول امگا ۳ ‏، یک قرص مخمر آبجو، مقداری گردو، بادام وکنجد مصرف شود.کباب ماهی با آب لیموی تازه گوشت با آب لیموی تازه آبگوشت (با مغز قلم گاو و جعفری)، سوپ (جوجه، جوء هویج و جعفری)، پای مرغ پوست گرفته شده به همراه آب لیموترش و خیسانده ‏سبوس برنج یا جو مصرف شود.

(شیر و مالت جو به همراه ‏یک عدد کپسول امگا ۳‏)، همچنین سالاد (کلم قرمز، هویج رنده شده، آب لیموترش، اسفناج خام، کاهو، جوانه جو یا گندم به همراه روغن زیتون) روزانه مصرف شود. در طبخ تمام خورش ها از چند تکه استخوان قلم گاو استفاده شود و حداقل ۳۰ ‏دقیقه بجوشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.