680

روغن گیاهی مخصوص ماساژ

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

‏اغلب عصاره ‏های روغنی باعث تحریک پوست می شوند و باید قبل از استفاده برای ماساژ آن ها را رقیق کرد. روغن بادام، زیتون و آفتابگردان به عنوان روغن حامل برای رقیق کردن کاربرد دارند.

روغن گیاهی مخصوص ماساژ

برای رقیق کردن عصاره روغنی نسبت ۵ ‏الی ۱۰‏ قطره در ۲۰ میلی لیتر (یک قاشق غذا خوری) روغن حامل کافی است.

‏عصاره های روغنی را پس از رقیق کردن با ید به صورت تازه مصرف کرد، زیرا به سرعت کیفیت خود را ازدست می دهند. از این رو باید عصاره های روغنی را به میزان مورد نیاز رقیق کنید. از این روغن ها می توان برای تسکین دردهای موضعی، مفاصل دردناک و یا سرفه های شدید استفاده کرد.

برای ماساژ مقدا ۲ الی ۵ ‏میلی لیتر از عصاره رقیق شده را داخل كف دست ریخته و به آرامی روی ناحیه دردناك بمالید. در برخی موارد از روغن دم کرده هم می تواز استفاده کرد.

كرم ها و پمادهای حاصل از روغن دم كرده

‏روغن های دم کرده گرم و سرد را می توان با موم زنبور عسل و لانولین های بدون آب ترکیب کرد و برای ساخت پماد و تنتورهای گیاهی برای تهیه کرم استفاده کرد.

‏برای تهیه کرم، باید ۲۵ ‏گرم موم زنبور عسل را با ۲۵ ‏گرم لانولین های بدون آب ذوب کرده و ۱۰۰ ‏میلی لیتر روغن دم کرده با ۵۰ ‏میلی لیتر تنتورگیاهی به آن اضافه کنید. سپس محلول را صاف کرده و در ظروف شیشه ای تیره رنگ در د‏ا ری در محل خنکی نگه داری کنید.

‏بخورها

‏در مواردی چون آبريزش، آسم و يا سينوزيت كاربرد اين مواد بسيار مطلوب است. ۱‏الی ۲ ‏قاشق غذا خوری گياه خشک شده را داخل يك كاسه ريخته و سپس آب جوش به آن اضافه كنيد. جوله اي را روي سر و شانه خود و كاسه بيندازيد و روي كاسه خم شويد. اين كار را تا زماني كه بخار پايان يابد ادامه دهيد.

پس سرد شدن محلول به تنفس عميق ادامه دهيد. پس از سرد شدن مخلول به تنفس عميق ادامه دهيد. به ياد داشته باشيد كه حداقل تا ۳۰ دقيقه پس از خاتمه بخورد دادن از برخورد با هواي سرد پرهيز كنيد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.