Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شناسایی اولین مراحل بیماری آلزایمر
1398

شناسایی اولین مراحل بیماری آلزایمر

|
0 دیدگاه

محققان آمریکایی در بررسی جدید خود به اولین مرحله بروز بیماری آلزایمر پی بردند.

به گزارش سلامتی به نقل از ایسنا، بررسی محققان آمریکایی نشان می‌دهد: ۱۰ سال پیش از بروز هر گونه علائم زوال عقلی مرتبط با بیماری آلزایمر، سطح فزاینده‌ای از پلاک‌های آمیلوئید در مغز تشکیل می‌شود که می‌تواند از اولین مراحل ابتلا به این بیماری عنوان شود.

به گفته محققان، شناسایی زودهنگام این پلاک‌ها می‌تواند در ترتیب دادن اقدامات پیشگیرانه و مناسب‌تر کمک کننده باشد.

وجود این پلاک‌ها نشان می‌دهد که تخریب مغز ناشی از بیماری آلزایمر می‌تواند سال‌ها پیش از شناسایی علائم آن شروع شود. همچنین می‌توان درمان بیماری را زودتر آغاز کرد.

یکی از محققان این مطالعه گفت: در این بررسی به دنبال آن بودیم تا از این فرض حمایت کنیم که این بیماری پیش از بروز علائم آن شروع می‌شود.

در این بررسی میزان پلاک آمیلوئید در مغز ۴۴۵ فرد که به لحاظ قدرت شناختی در وضعیت مطلوبی بودند برای مدت ۱۰ سال مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج نشان داد پس از مدت چهار سال در ۳۲ درصد از افرادی که با افزایش سطح آمیلوئید در مغز مواجه شدند، مراحل اولیه بیماری آلزایمر بروز پیدا کرده‌ است. در حالی که این رقم در افرادی که سطح پلاک‌های آمیلوئید مغزشان طبیعی بود تنها ۱۵ درصد بوده‌ است.

به گزارش مدیکال دیلی، محققان آمریکایی امیدوارند خارج کردن این پلاک‌های آمیلوئید با بروز اولین علائم بتواند به کاهش روند پیشرفت بیماری کمک کند یا مانع از ابتلای افراد به این بیماری شود.

[click_like post_id='155130']

صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.