316

مبتلایان به دیابت ایمن ورزش کنند

|
0 دیدگاه

انجام مرتب حرکات ورزشی در کاهش سطح قند خون موثر است و باعث می‌شود مواد قندی موجود در جریان خون برای تامین سوخت مورد نیاز ماهیچه‌ها استفاده شود.

مبتلایان به دیابت ایمن ورزش کنند

همچنین کارشناسان سلامت معتقدند ورزش کردن کمک می‌کند تا عملکرد انسولین در بدن بهتر انجام شود.به گفته کارشناسان، مبتلایان به دیابت باید برای مشخص شدن بهترین و مناسبترین حرکات ورزشی و زمان مناسب برای انجام آن با پزشک مشورت کنند.

به این افراد توصیه می‌شود همیشه پیش از ورزش کردن قند خون خود را تست کنند. اگر به اندازه‌ای بالاست که نمی‌توان با ایمنی کامل ورزش کرد بهتر است منتظر بمانند تا به سطح کنترل شده برسد. همچنین در صورتیکه مقدار آن بسیار پایین است لازم است برای جلوگیری از افت شدید قند خون خوراکی مصرف شود.

به گفته کارشناسان، این بیماران همچنین باید در حین ورزش کردن هم برای تست قند خون آمادگی داشته باشند بخصوص اگر با علائم افت شدید قند خون مواجه شدند.

به گزارش هلث دی نیوز، همچنین لازم است این افراد پس از ورزش کردن و به منظور مشخص شدن تاثیر آن، قند خون خود را کنترل کنند. مشخص کردن یک الگوی مناسب برای ورزش کردن مانع از بالا و پایین شدن‌های خطرناک قند خون در این بیماران خواهد شد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.