370

محلول های گیاهی شست و شوی موضعی و افشره ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

‏از دم کرده ها و تتنورهای رقیق شده می توان جهت نظافت و شستشوی زخم ها، جراحات و ناراحتی های پوستی استفاده کرد. برای این کار می توان از پارچه و یا پنبه کمک گرفت.

‏افشره ها

‏افشره گیاهان را می توان با استفاده از یک دستگاه خرد کننده و یا آسیا‏ب معمولی آشپزخانه برای له كرن گیاه تهیه کرد. مخلوط له شده را با فشار ازصافی عبور داده تا محلول صاف شده به دست آید، برای این کار مقدار زیادی گیاه تازه لازم است.

توسعه دادن و shyaf

براي تهيه شياف از قالب هاي فولادي استفاده مي شود. براي ساختن يك قالب خانگي مي توان از ورق هاي آلومينيومي استفاده كرد. براي اين كار ورق آلومينيومي را دور يك انگشتانه بپيچيد تا شكل آن را به خود بگيرد. سپس داخل آن را با مخلوطي از ۲۰ ميلي ليتر صابون مايع، ۱۰۰ ميلي ليتر گليسرين و ۸۰ ميلي ليتر الكل نرم و لغزنده كنيد.

پس از چند دقيقه محلول نرم كننده را خارج كرده و قالب ها را با مخلوطي از ۲۰ گرم كرده نرم شده و ۱۰ الي ۲۰ قطره (۵/۰ الي ۱ ميلي ليتر) عصاره روغني گياه مورد نظر پر كنيد. آن ها را براي مدت ۲ ساعت كناري بگذاريد و سپس شياف ها را از قالب بيرون آورده و براي نگه داي طولاني مدت در يخچال قرار دهيد.

خيسانده ها 

بهتر است از برخي گياهان، مانند ريشه سنبل الطيب، به صورت خيسانده به جاي دم كرده و يا جوشانده مصرف شوند. اما نحوه و مقدار مصرف آن مانند دم كرده است. يعني سه وعده در روز به مقدار يك فنجان در هر وعده. براي تهيه خيسانده، بايد ۲۵ گرم ريشه سنبل الطيب را در ۵۰۰ ميلي ليتر آب ريخته و آن را مدت ۱۲ ساعت در محلي خنك قرار داد. پس از آن محلول را صاف كرده كه آماده مصرف خواهد بود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.