575

چرا باید شکلات تلخ بخوریم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان ایتالیایی می‌گویند که در مطالعه اخیرشان به یافته‌های تازه‌ای درباره شکلات تلخ رسیده‌اند و درنتیجه دلیل دیگری به دلایل قبلی برای مصرف شکلات تلخ اضافه کرده‌اند.

چرا باید شکلات تلخ بخوریم؟

مطالعه آنان نشان می‌دهد که شکلات تلخ دارای اثرات بسیار مثبتی برای قوای شناختی (خصوصا برای زنان مبتلا به کمبود خواب) است. گزارشی از این مطالعه در Frontiers in Nutrition منتشر شده است. طبق یافته‌های محققان دانشگاه لاکوئیلا، فلاونول‌های موجود در شکلات تلخ به تقویت عملکرد حافظه کمک می‌کنند و پردارش داده‌های بصری را هم بهبود می‌بخشند.

همچنین، اثرات استفاده از شکلات تلخ در وعده صبحانه برای زنانی که شب گذشته را بد خوابیده‌اند، بسیار جدی‌تر و عمیق‌تر است. درواقع، این‌طور به نظر می‌رسد که شکلات تلخ با اختلالات شناختی ناشی از کمبود خواب مقابله می‌کند. محققان می‌گویند که خبرهای بهتری هم برای سالمندان دارند: مصرف روزانه شکلات تلخ توسط سالمندان به بهبود وضعیت شناختی (از جمله حافظ) نیز کمک می‌کند.

به‌گفته آنان، مصرف شکلات تلخ به‌طور منظم می‌تواند عملکردهای شناختی را به‌مرور زمان تقویت کند و فواید مختلفی برای این عملکردها داشته باشد.

با این‌حال، آنان تاکید می‌کنند که مصرف شیرکاکائو به‌عنوان جایگزین، اصلا ایده خوبی نیست و تاثیر مثبتی ندارد. شکلات تلخ حاوی بیشترین میزان از فلاونول‌ها است و مصرف روزانه آن به‌مقدار استاندارد، نه‌تنها مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند، بلکه فواید مختلفی هم به بدن می‌رساند

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.