Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
از موارد زیر در حل اختلافات بپرهیزید.
466

از موارد زیر در حل اختلافات بپرهیزید.

|
0 دیدگاه

منطق حکم می‌‌کند ارتباط درست بین افراد باعث بهبود روابط، افزایش صمیمیت، اعتماد و پشتیبانی می‌‌شود، از طرف دیگر ارتباط ضعیف باعث کاهش همبستگی‌، عدم اعتماد و حس بی‌ ارزشی می‌‌شود. در حل اختلاف‌های موجود در روابطتان از موارد زیر دوری کنید.

۱. به کلی‌ از مشاجره دوری کردن

برخی‌ افراد تا مرز انفجار از ناراحتی‌‌های خود نمی‌‌گویند و احتمال بیان آنها به نحوی مخرب و عصبی بالا می‌‌رود، به نظر میاید دوری از مشاجره راهی‌ مناسب برای دوری از اضطراب خواهد بود ولی‌ در بلند مدت باعث مشکلات بزرگتر و ایجاد تنش و تنفر بین طرفین خواهد شد؛ بدون بی‌احترامی و به نحوی که ناراحتی‌ شما درک شود مشاجره کنید.

۲. فقط به قصد دفاع حرف نزنید

افراد دفاعی فقط به دنبال مبرا کردن خود از هر گونه کار اشتباهی‌ هستند و مسئولیت اختلافات را بر دوش طرف مقابل می‌‌گذارند و شریک زندگی‌ شما حس می‌‌کند حرفهایش شنیده نمی‌‌شود و اختلافات حل نشده باقی‌ می‌‌مانند.

۳. تعمیم بیش از حد

وقتی‌ بحث باب میل شما نیست با کلماتی مثل “تو همیشه” و “تو هیچوقت” بیش از حد صحبتتان را عمومی نکنید و به اختلافات گذشته اشاره نکنید که جز ایجاد احساسات منفی‌ نتیجه ای‌ ندارد.

۴. اصرار بر محق بودن

خیلی‌ مخرب است اگر در هر بحثی‌ اصرار کنید حق فقط با شما است، از همسر خود نخواهید همه چیز را آنگونه که شما می‌‌بینید ببیند؛ ممکن است در موضوعی هر دو طرف محق باشند، بنابرین توافق کنید گاهی‌ موافق هم نباشید!

۵. فکر خندان و حدس زدن

برخی‌ به جای پرسش درباره افکار و احساسات همسرشان تصمیم می‌‌گیرند بر اساس برداشت خود قضاوت می‌‌کنند که اکثرا هم این قضاوت‌ها منفی‌ خواهد بود؛ بنابرین حدس زدن را کنار بگذارید و به حرف‌های یکدیگر گوش دهید.

۶. گوش ندادن

برخی‌ در موقع گوش دادن فقط به دنبال جواب پیدا کردن هستند و سعی‌ در درک همسرشان نمی‌‌کنند، اهمیت همدردی و درک متقابل را دست کم نگیرید.

۷. سرزنش کردن

برخی‌ در مشاجرات فقط به دنبال پیدا کردن مقصر هستند و مدام از مقصر جلوه کردن گریزان هستند، از مشاجره به عنوان راهی‌ برای رسیدن به راه میانه استفاده کنید که نیاز‌های هر دو فرد برطرف شود.

۸. به دنبال برد بودن در مشاجره

هر وقت شما به دنبال برد در مشاجره باشید رابطه شما می‌‌بازد! بحث‌ها برای ایجاد درک متقابل و یافتن راه حل مورد قبول دو طرف صورت می‌‌گیرد، اگر در بحث فقط به دنبال نشان دادن اشتباه همسرتان هستید و احساسات او را در نظر نمی‌‌گیرید در مسیر اشتباهی گام برمی‌دارید.

۹. به شخصیت فرد مقابل حمله کردن

حتی اگر از رفتاری خوشتان نمی‌آید آن را با صفتی به شخصیت همسرتان نسبت ندهید، برچسب زدن از طریق اشکالات شخصیتی باعث دید منفی‌ در دو طرف می‌‌شود.

۱۰. عدم شرکت در بحث

وقتی‌ همسرتان درخواست حرف زدن راجع به موضوعی را دارد با رد کردن این درخواست به او بی‌ احترامی می‌‌کنید و در عین حال باعث عمیق شدن اختلاف می‌‌شوید.

[click_like post_id='155880']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.