Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
خصوصیاتی که رابطه را نابود می کند
415

خصوصیاتی که رابطه را نابود می کند

|
0 دیدگاه

طبق نتیجه تحقیقاتی‌ در دانشگاه استنفورد، حدود ۶۰ درصد روابط عاشقانه به یک سال نمی‌‌رسند و علت شکست در بیشتر آنها، رفتار‌های ناخوشایند دو طرف یا یکی‌ از طرفین بوده و در نهایت به جدایی‌ منجر شده است.

خصوصیاتی که رابطه را نابود می کند

تغییر برای همه سخت است، ولی‌ شاید دانستن اینکه کدام رفتار‌ها بیش از همه آزار دهنده است و باعث بروز مشکل می‌‌شود، کمک کند تا این خصوصیات را تا حدی کنترل کرده و بروز ندهیم.

عدم ثبات احساسی‌

اگر احساس کنید طرف مقابل شما لحظه‌ای مهربان است و لحظه‌ای دیگر بی‌ دلیل خشمگین، چه واکنشی نشان می‌‌دهید؟ ثبات احساسی‌ و نشان ندادن رفتار‌های‌ ناگهانی بدون فکر و تا حدی کنترل احساسات، در حفظ سلامت یک رابطه بسیار مهم است.

کمبود مرز و حد و حدود 

نسبت به حریم شخصی‌ یکدیگر، با احترام رفتار کنید. هر انسانی‌ نیاز به زمان خصوصی دارد. اگر احساس کند دائم تحت نظر است و فرصت فکر کردن به تنهایی‌ به او داده نمی‌‌شود یا به اصطلاح احساس خفقان کند، رابطه دچار بحران خواهد شد. از تاثیر خود بر زندگی‌ طرف مقابل آگاه باشید و فضائی را برای نفس کشیدن حفظ کنید.

گستاخی

سعی‌ کنید چه به هنگام بحث و مشاجره، و چه در مکالمات عادی، احساس بی‌ ادبی‌ کردن یا گستاخ بودن را منتقل نکنید. همیشه از جنبه مهر و محبت با مسائل برخورد کنید.

خود شیفتگی‌

برخی‌ افراد چنین خیال می‌‌کنند که دنیا تنها به دور آنها می‌‌چرخد. دوست دارند فقط راجب خودشان صحبت کنند، اهداف و برنامه‌های آنها مهم باشد و کوچکترین توجهی‌ به طرف مقابل ندارند چرا که آنها را بی‌ اهمیت می‌‌دانند. این حالت به مرور سبب دفع طرف مقابل خواهد شد.

بی‌ اشتیاق و کسل بودن

بسیار مهم است که در یک رابطه، ذوق و شوق داشته باشید. اگر هربار که باهم هستید احساس کنید طرف مقابلتان حوصله‌‌ ا‌ش سر رفته و باعث پایین آمدن اشتیاق شما نیز می‌‌شود، از او سرد می‌‌شوید. رابطه هیجان، ذوق و اشتیاق لازم دارد. پس منفعل نباشید.

انعطاف و انطباق پذیری بیش از حد

شاید در لحظه اول به نظر خصیصه مثبت به نظر برسد که با هر شرایطی می‌‌سازید، ولی‌ در واقع زیاد از حد این حالت چنین انعکاس خواهد داشت که شما از خود هیچ نظر و اراده ای ندارید و فقط یک دنباله رو هستید. سعی‌ کنید شخصیت مستقل و دیدگاه‌های خود را حفظ کنید.

توقع بیش از حد

اگر کسی‌ باشید که دائماً چیزی می‌‌خواهد یا انتظارات سیری ناپذیر دارد، بدون اینکه خودتان کامل باشید یا تمام و کمال از خودتان مایه بگذارید، پس از یک مدت طرف مقابل زده خواهد شد.

توجه بیش از اندازه به دوستان

در یک رابطه بسیار مهم است که هم شما هم طرف مقابلتان، احساس کنید که در اولویت یکدیگر هستید. اگر در میا‌‌ن صحبت کردن یا وقت گذراندن شما یکی‌ از دوستانتان تماس بگیرد و شما بی‌ توجه به موقعیت اولویت را شنیدن حرف‌های او و توجه به او قرار دهید، به مرور در هر موردی اولویت شما دوستانتان شده و رابطه شما آسیب خواهد خورد.

بی‌ هدفی‌

بسیار مهم است که طرف مقابل احساس کند شما در زندگی‌ تان برنامه و هدف دارید. هیچکس نمی‌‌تواند نسبت به آینده پیش بینی‌ دقیقی‌ داشته باشد، ولی‌ داشتنانگیزه و هدف در انعکاس مثبت شخصیت بسیار مهم است. به زبان ساده، اگر شما به بطالت تمایل داشته باشید و هیچ هدفمندی از خود نشان ندهید، پس از مدتی‌ طرف مقابل نیز دلسرد خواهد شد.

بیش از حد چسبنده بودن

اگر در یک رابطه، طرف مقابل احساس کند شما او را خفه می‌‌کنید (حتی اگر با محبت کردن باشد)، و دائم با نحوی به او چسبیده اید و می‌‌خواهید ۲۴ ساعت روز را باهم بگذرانید، پس از مدتی‌ خسته می‌‌شود و دیگر محبت شما نیز خوشایند نخواهد بود.

بدخلقی

اگر در هر بحث یا مشاجره کوچکی، با حالتی‌ خصومت وار پرخاش کنید و نسبت به حرف‌ها یا نیاز‌های طرف مقابل بی‌ توجهی‌ نشان دهید، متقابلا پرخاش گری را جذب خواهید کرد.

این مرکز از یک شخصیت N پ R ی د

یکی‌ از آزار دهنده‌ترین خصیصه‌های شخصیتی، پریدن میا‌‌ن صحبت ها، و مهلت ندادن به طرف مقابل در یک بحث یا مشاجره است. سعی‌ کنید به همان میزانی‌ که حرف می‌‌زنید شنونده باشید.

بی‌توجهی

عادتی بسیار بد که این روزها بین بیشتر افراد رواج دارد، به دست گرفتن موبایل در حضور دیگران است. وقتی‌ با کسی‌ در رابطه هستید، بیرون می‌‌روید یا وقت می‌‌گذرانید، بر در دست گرفتن گوشی و مشغول شدن با آن، نسبت به معشوقتان بی‌ توجه نشوید، نشان دهید که او از تمام جذابیت‌های دنیای مجازی مهم تر است.

کمبود اتکا به نفس

نسبت به شخصیت، خصوصیات مثبت و ارزش‌های شخصی‌ خودتان آگاه باشید. اعتماد به نفس اگر در حد و اندازه معقول باشد به جذابیت شخصیتی شما می‌‌افزاید و در مقابل کمبود آن، از شما شخصیتی غیر مستقل، متکی‌ و ضعیف می‌‌سازد.

قدردان نبودن

سعی‌ کنید برای کوچکترین کار مثبتی از طرف مقابل، قدردان باشید و  تشکر کنید. اگر کسی‌ احساس کنید قدم‌های مثبتش هیچ ارزشی ندارد پس از مدتی‌ دلسرد می‌‌شود.

ترشرویی و حساس بودن بیش از حد

لبخند زدن و خوشرو بودن یکی‌ از مهمترین جذابیت‌های شخصیتی است. حال خودتان کسی‌ را تصور کنید که دائم با اخمی کنار شما نشسته و حتی بدتر، با هر حرف یا موردی که پیش می‌‌آید گریه و زاری را سر می‌‌دهد! چقدر حاضرید حضورش را تحمل کنید؟!

[click_like post_id='155881']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.