586

زیبا سازی لبخند چگونه ؟

|
0 دیدگاه

دندانپزشکی زیبایی به فرایندی گفته میشود که طی آن تغییراتی برای زیبا سازی لبخند ایجاد میشود. با زیبا کردن لبخند اعتماد به نفس افراد افزایش یافته و حس منفی نسبت به خود و لبخند کاهش می یابد. در دندانپزشکی زیبایی ممکن است شکل و رنگ دندانها تغییر کند.

دندانپزشکی زیبایی خدمات زیر را ارائه میکند:

ایمپلنت: پروتز مصنوعی است که از نظر عملکردی و ظاهری جایگزین دندان از دست رفته میشود. ایمپلنت فوری را ظرف یک روز میتوان جایگذاری و استفاده کرد. با استفاده از ایمپلنتهای زاویه دار که مستقیم در استخوان موجود جایگذاری میشوند، این عمل دیگر نیازی به پیوند استخوان ندارد.

پیوند استخوان که همراه با جایگذاری ایمپلنت انجام میشود عملی مدرن است. ایمپلنت فوری به این معنیست که همان روز جایگذاری ایمپلنت، میتوانید به خانه بروید و ظرف ۶ ساعت از لذت داشتن ایمپلنت در جای خالی دندان بهره ببرید.

روکش دندان: روکش ترمیم دندانی است که همه سطوح دندان طبیعی آسیب دیده را میپوشاند. روکش از پورسلین یا کامپوزیت ساخته میشود و به دندان چسبانده میشود.

باندینگ: باندینگ به پوشاندن سطح دندان با مواد کامپوزیتی گفته میشود که برای ترمیم یا تغییر رنگ یا شکل دندان انجام میشود. گاهی اوقات به آن، ونیر کامپوزیت نیز گفته میشود.

سفید کردن دندان: سفید کردن دندان برای بازگرداندن رنگ طبیعی و سفید به دندان انجام میشود. سفید کردن دندان در مورد روکش یا باندینگ انجام نمیشود.

ونیر: پوسته پورسلین نازکی است که به سطح جلویی دندان طبیعی چسبانده میشود تا ظاهر دندان را زیبا کند و اشکالات آن را بپوشاند. ونیر پورسلین سرامیک در عرض مدت کوتاهی لبخند زیبایی به شما هدیه میدهد. ونیر برای ترمیم ساختار و عملکرد دندان و اصلاح مشکلات ارتودنسی نیز توصیه میشود. ونیرها با هم متفاوت بوده و بسته به مورد شکل آن فرق میکند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.