Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
صحبت های قبل از ازدواج
635

صحبت های قبل از ازدواج

|
0 دیدگاه

وقتی‌ با کسی‌ آشنا می‌‌شویم که احساس می‌‌کنیم دوستش داریم یا دقیقا فرد مناسبی است که برای ازدواج به دنبال او بودیم، بسیاری از مسائل مهم را فراموش می‌‌کنیم. مواردی که در این لیست مطرح شده اند، مهم ترین‌هایی‌ هستند که معمولا در مورد آنها صحبتی نمی‌‌شود.

۱. اعتقادات

حتی اگر به دین یا مذهب یکسانی هم تعلق داشته باشید، اعتقادات می‌‌تواند بسیار متفاوت باشد. حتما در مورد باور‌ها و مسائل اعتقادی که برای یکدیگر حائز اهمیت است صحبت کنید و مطمئن شوید که به تفاهم می‌‌رسید. از تعطیلات یا روز‌های خاص گرفته تا باور‌های خرافی، همه ممکن است موضوع اختلاف زندگی‌ مشترک باشد. بنابراین، اعتقادات اولین و مهمترین مواردی هستند که می‌‌بایست زوجها در موردشان صحبت کنن.

۲. فرزند

به دلیل دیدگاه‌های عمومی‌ نسبت به ازدواج، اکثر زوجها نیازی نمی‌‌بینند که در مورد صاحب فرزند شدن صحبتی‌ کنند، چرا که آن را جزوی تغییر ناپذیر در زندگی‌ مشترک می‌‌دانند. در حالیکه ممکن است بسیاری افراد به دلایل مختلفی‌ چون سن، شرایط اقتصادی  یا مشکلات فیزیکی‌، مایل به بچه دار شدن نباشند.

۳. محل زندگی‌

گاهی به دلیل سرور و شادی زیاد دوران نامزدی و قبل ازدواج، زوجها فراموش می‌‌کنند که در مورد محل زندگی‌ خود در آینده صحبت کنند. مثلا شهر محل زندگی‌، منطقه و یا حتی کشور ایده‌آل یا آرمانی زندگی‌ برای هر کس می‌‌بایست قبل از پیوند صحبت شده و مشخص گردد، چرا که بعد‌ها می‌‌تواند موضوع مشاجره جدی‌ باشد.

۴. مسائل مالی‌

معمولا صحبت‌های مادی، به خصوص در دوران خوش نامزدی، ناخوشایند و تا حدی مواخذه گرانه به نظر می‌‌رسد و بسیاری از زوج‌ها به همین علت از آن صرف نظر می‌‌کنند. ولی‌ شاید بتوان گفت که یکی‌ از مهمترین مسائل زندگی‌ مشترک، آگاهی‌ از تمام دارایی‌ها و درامد‌های یکدیگر است. چراکه پایه یک زندگی‌، بر آثار نیاز‌ها و امکانات اقتصادی برطرف کننده آنهاست.

۵. علایق و سلایق

بسیار مهم است که زوج‌ها صادقانه در مورد علایق خود صحبت کنند. گاهی‌ سلیقه شخصی‌ کسی‌ برای دیگری حساسیت است. بنابراین، باید زوج‌ها بدانند که تا چه میزان نیاز به سازش در زندگی‌ مشترک خواهند داشت و آیا علایق یا سلایق یکدیگر کاملا قابل قبول بوده و بعد‌ها تبدیل به مشکل نخواهد شد.

۶. وظایف

در روزهای اولیه و خوش عاشقی، تمام کارها آسان به نظر می‌‌رسد و هر دو نفر با هیجان و کمال میل در آنها شریک می‌‌شوند، ولی‌ با گذشت زمان و تکراری شدن وظایف، بخصوص وظایف خانگی، مشکلاس بسیاری بروز می‌‌کند. بسیار مهم است که قبل از ازدواج در مورد تقسیم وظایف و کارهای خانه با جزئیات صحبت شود.

۷. روابط جنسی‌

در دوران نامزدی می‌‌بایست در مورد علایق یا دیدگاه‌های یکدیگر از روابط جنسی‌ صحبت و سوال شود، هرچند که ممکن است زوجها احساس خجالت زدگی کنند. یکی‌ از عمده‌ترین علل طلاق در فرهنگ‌های مختلف، مشکلات مربوط به روابط جنسی‌ است.

۸. روابط خانوادگی

با توجه به اینکه هر کسی‌ در فرهنگ خانوادگی متفاوتی به دنیا آمده و بزرگ می‌‌شود، تقریبا امکان ناپذیر است که رفتار یا اخلاق هیچ دو خانواده‌ای مثل هم باشد. پس بدون تعصب، باید قبل از ازدواج در مورد تمام عادات و نحوه ارتباطات خانوادگی صحبت شود تا بعد از ازدواج هیچ یک از زوجها دچار شگفتی یا ناراحتی‌ نشوند.

۹. ذائقه غذایی

اگر در دوران نامزدی امکان بودن در زیر یک سقف و آشنائی کامل با طبع یکدیگر نداشته اید، حتما در این مورد صحبت کنید. مثلا در مورد خوردن یا نخوردن گوشت و انواع آن‌، ادویه جات و چاشنی ها… و تمام مواردی که به ذائقه مربوط می‌شود سوال کنید.

۱۰. اهداف بلند مدت

از آرزوهای مربوط به سفر کردن تا برنامه‌های بازنشستگی، در مورد تمام اهدافی‌ دراز مدت یکدیگر صحبت کنید. در روز‌های آغازین زندگی‌ شیرین دو نفره، میانسالی یا پیری راهی‌ بس دور به نظر می‌‌رسد، ولی‌ همیشه زوج‌هایی‌ برنده هستند که دور اندیشانه و با تدبیر نسبت به آینده خود برنامه ریزی می‌‌کنند.

[click_like post_id='155948']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.