Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آیا استفاده از فویل آلومینیوم برای پخت و پز بی‌خطر است؟
567

آیا استفاده از فویل آلومینیوم برای پخت و پز بی‌خطر است؟

|
0 دیدگاه

استفاده از ورق آلومینیوم یا همان فویل در آشپزی بسیار رایج است. بعضی‌ افراد بر این عقیده هستند که استفاد از این ماده در پخت و پز سبب تجمع آلومینیوم در بدن شده و می‌تواند سلامت شما را به خطر بیندازد، و عده‌ای دیگر عقیده دارند که این یک روش کاملا بی‌خطر است.

آیا استفاده از فویل آلومینیوم برای پخت و پز بی‌خطر است؟

این سوال را با متخصص تغذیه سایت تولینک مسعود عیسی‌نژاد مطرح کردیم.

ورق آلومینیوم چیست؟

یک ورق بسیار نازک است که روی آن لایه بسیار نازکی و براق از آلومینیوم کشیده شده است.

ورق آلومینیوم استفاده صنعتی‌ بی‌شماری دارد؛ مثل بسته بندی، ایزوله، حمل‌و نقل. همینطور به وفور در فروشگاه‌ها برای خرید یافت می‌شود. افراد در منزل معمولا از ورق آلومینوم برای نگهداری غذا، پوشاندن سطح کیک‌ در هنگام پخت و سایر روش‌های آشپزی استفاده می‌شود. یک استفاده معمول دیگر از ورق آلومینوم گریل کردن مواد غذایی در درجه حرارت بسیار بالا در فر است.

مقدار کمی‌ آلومینوم در غذا وجود دارد

آلومینوم یکی‌ از عناصر فلزی است که به وفور در زمین یافت می‌شود، در نتیجه سبزیجات و میوه‌جات در هنگام رشد دارای مقدار کمی‌ آلومینیوم درون خود هستند، این ماده همچنین در هوا، آب و خاک وجود دارد. از مواد غذایی که حاوی میزان بیشتر آلومینوم هستند می‌توان به اسفناج، قارچ، تربچه و سبزیجات برگ تیره اشاره کرد.

پخت‌وپز با ورق آلومینوم سبب افزایش محتوای آلومینوم غذا می‌شود

بخش بزرگ دریافت آلومینیوم شما از غذایی است که میخورید. مطالعات نشان داده است که استفاده از آلومینیوم در طبخ غذا سبب انتقال آن به داخل غذا نیز می‌شود. میزان نفوذ این ماده به غذا به درجه حرارت پخت و پز، نوع ماده غذایی که اسیدی باشد یا معمولی و استفاده از ادویه بستگی دارد مثل نمک و فلفل.

خطرات احتمالی‌ میزان زیاد آلومینیوم

میزان آلومینیومی که از طبخ وارد بدن می‌شود؛ معمولا بی‌ خطر است چرا که بدن فرد سالم می‌تواند به راحتی میزان زیادی از این ماده را از بدن خارج کند.

اما در افرادی که مشکلات گوارشی یا کلیه دارند؛ میزان زیاد آلومینیوم می‌تواند خطر ابتلا به فراموشی و نارسایی کلیوی را بیشتر کند. در نتیجه بهتر است در آشپزی کم‌تر از ورق آلومینوم استفاد کنید؛ ولی استفاده از این محصول در نگهداری و بسته‌بندی غذای سرد خطری ندارد.

[click_like post_id='156269']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.