2784

آیا کره بادام زمینی برای دیابت مفید است؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کره بادام زمینی ممکن است که به کنترل کردن دیابت و قند خون کمک کند. یک رژیم غذایی پر از منیزیم می‌تواند فواید زیادی را برای پیشگیری  یا کمک به بیماران دیابتی داشته باشد.

آیا کره بادام زمینی برای دیابت مفید است؟

در بیماری دیابت، قند خون فرد از حالت طبیعی بالاتر است و این سبب آسیب رساندن به ارگان‌های بدن و افزایش خطر بیماری قلبی می‌شود.بادام زمینی‌ یک منبع غنی‌ از منیزیم برای بدن است. بادام زمینی و کره بادام زمینی شاخصه گلیسمیک پایین دارند. به این معنی‌ که اثر کمتری روی قند خون می‌گذارند.

چگونه شاخصه گلیسمیک روی قند خون اثر دارد؟

شاخصه گلایسمیک عددی است که از ۱۰۰ محاسبه می‌شود. این عدد نشان دهنده افزایش سطح قند خون پس از مصرف یک غذای مشخص است. پس از مصرف غذابا شاخصه گلیسمیک بالا قند خون سریع بالا می‌رود و به همان میزان هم سریع کاهش پیدا می‌کند و معمولا در فرد ایجاد حس خستگی‌ و گرسنگی بیشتر می‌کند. این نوع بالا و پایین رفتن سطح قند خون برای بدن مناسب نیست و خطر ابتلا به دیابت را بالا می‌برد.

کره بادام زمینی و قند خون

غذای با شاخصه گلیسمیک پایین در کنترل مناسب قند خون نقش مهمی‌ دارند. نتیجه یک مطالعه نشان داده که مصرف کره بادام زمینی‌ در صبحانه در زنان دارای اضافه وزن به کنترل قند خون کمک کرده است.

بادام زمینی همینطور باعث فعال سازی هورمونی در بدن به نامه “GLP” می‌شود که تولید انسولین در بدن را تحریک می‌کند. در نتیجه اگر چه تحقیقات در این زمینه ناقص است اما سازوکار عمل غذایی مثل کره بادام زمینی‌ در بدن ممکن است در کنترل دیابت نقش ایفا کند.

نتیجه یک مطالعه دیگر نشان داده است که بین دو گروه که یکی‌ شکلات و دیگری بادام زمینی‌ به یک میزان دریافت کردند، گروه دریافت کننده شکلات وزن گیری بیشتری داشتند و دور کمر آنها افزایش سایز داشته است.

تنها خطره مصرف کره بادام زمینی‌ احتمال داشتن آلرژی به آن است. همینطور  باید از مصرف بیش از اندازه آن به خاطره کالری بالا پرهیز شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.